Zadbaj o swoje oczy


(fot. infotuba.pl)

(fot. infotuba.pl)

Komputer, klimatyzacja, kaloryfery, telewizor, słabe oświetlenie, makijaż, złe warunki atmosferyczne, to wszystko może wpływać na zły stan naszych oczu. Pora się o nie zatroszczyć!

Wiele czynników wpływa na nasze oczy i sprawia, że są przesuszone i zaczerwienione. Obecnie bardzo łatwo nabawić się zapalenia spojówek. My kobiety popełniamy wiele grzechów, które szkodzą naszym oczom. Przede wszystkim nie wolno kłaść się spać bez zmycia makijażu oczu, bo możemy obudzić się z zapaleniem lub zaczerwienieniem. Nie powinnyśmy siedzieć  wieczorem w pokoju, w którym jedynym światłem jest to od komputera. Wzrok wtedy męczy się dużo szybciej, to samo dotyczy telewizora. Kiedy w ciągu dnia bolą nas oczy, warto na 10. minut położyć się, zamknąć powieki i przyłożyć na nie ciepłe, wilgotne torebki herbaty rumiankowej. Przyniesie to ukojenie i zmniejszy obrzęki, czy też opuchliznę. Dodatkowo warto nawilżać oczy odpowiednimi kroplami, takie krople kosztują w aptece naprawdę niewiele. Zaopatrzmy się w jakieś nawilżające (jak Lacrimal) lub krople ze świetlikiem. Pamiętajmy o przeczytaniu ulotki, ponieważ większość kropli nie powinna być używana dłużej niż miesiąc, ze względu na namnażanie się bakterii. W czasie zakrapiania starajmy się również nie dotykać niczego aplikatorem. Jednak nic nie przyniesie naszym oczom takiej ulgi jak spokojny sen.

Pamiętajmy również o delikatnej skórze wokół oczu. Nie trzyjmy powiek podczas demakijażu, a kremy delikatnie wklepujmy, ponieważ kurze łapki pojawiają się u coraz to młodszych kobiet.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD