Metody zarabiania na blogach kulinarnych


(fot. mint.com)

(fot. mint.com)

„Mam bloga kulinarnego i co dalej? Jak mogę na nim zarobić?” Poniżej przedstawiam wam opis metod za sprawą, których blogerzy zarabiają na blogach kulinarnych.

Reklama na stronie.
To jeden z najpopularniejszych sposobów reklamy na blogu, czytelnicy bloga wchodzą, by poczytać najnowsze wpisy blogerów, a sam banner jest umieszczony obok treści lub poniżej. Blog to dobre miejsce do reklamy – niskim kosztem możemy dotrzeć do wielu odbiorców. Pomoże nam w tym chociażby AdTaily, AdSense czy Adkontekst.

– Produkt placement.
Wykorzystanie produktów konkretnych firm przy tworzeniu wpisu na blogu, np. zdjęcie przyprawy Knorr w tle.

– Bloger twarzą marki.
Bloger reklamuje daną markę swoją twarzą, swoją osobą za co otrzymuje wynagrodzenie. Forma ta niesie pewne ograniczenia względem współpracy z konkurencyjnymi firmami.

– Marka patronem bloga.
Konkretna firma jako partner strategiczny/patron konkretnego bloga. Ta forma również może nieść za sobą pewne ograniczenia względem współpracy z konkurencyjnymi firmami. Wszystko zależy od podpisanej umowy przez blogera.

– Testy produktów.
Bloger otrzymuje darmowe produkty często o dużej wartości materialnej, w zamian ma je zrecenzować i opisać na swoim blogu.

– Teksty komercyjne.
Teksty pisane są na zlecenie reklamodawców przez blogerów. Bloger umieszcza taki tekst jako wpis na swoim blogu. Założeniem tej formy reklamy jest zachowanie swobody wyrażania opinii przez blogera. Bloger powinien także odpowiednio oznaczyć tekst komercyjny.

– Linki sponsorowane.
Płatne odnośniki do stron, które zazwyczaj nawiązują do tematyki bloga. Umieszczane są zwykle na pasku bocznym.

Jeśli planujemy lub mamy już bloga kulinarnego warto znać te metody. Oczywiście im więcej mamy czytelników/wejść na stronę tym chętniej reklamodawcy będą nawiązywać z nami współpracę. Dodatkowo najpopularniejsi blogerzy są zapraszani na różne eventy np. w galeriach handlowych, lub do telewizji śniadaniowych. Niektórzy nawet wydają książki ze swoimi przepisami jak Dorota Świątkowska prowadząca bloga mojewypieki.pl. Najlepsze blogi kulinarne to takie, po których widać, ze autorka kocha gotować i jest to jej pasją. Bez tego ciężko odnieść sukces.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD