Daj odpocząć swoim włosom


(fot. mydevstaging.com)

(fot. mydevstaging.com)

Nasze włosy nie lubią, gdy myjemy je codziennie. Odrobina naturalnych substancji natłuszczających poprawi ich kondycję, a co więcej sprawi, że będą się wolniej przetłuszczać. Dlatego warto robić sobie przynajmniej jeden dzień przerwy w myciu, bo co za dużo to niezdrowo.

Jak sobie radzić z nie do końca świeżymy włosami? Dla posiadaczek dłuższych włosów można wybrać najprostsze rozwiązanie i je związać. Polecam tutaj koki z wypełniaczem tak zwanym donutem (kształt amerykańskiego pączka). Wystarczy związać gładko włosy w kucyk i użyć wypełniacza do stworzenia pięknego koka, nawet jeżeli mamy rzadkie lub cienkie włosy stworzymy wrażenie objętości. Dla dziewczyn mających grzywkę opadającą na czoło lub na bok rozwiązaniem może być umycie samej grzywki, która bardzo szybko się przetłuszcza przez kontakt z twarzą, czy też ciągłe jej poprawianie rękami. Proponuje użyć wtedy lekkiego szamponu np. Pantene aqua light. Dla każdego rodzaju włosów sprawdzi się natomiast suchy szampon, który odświeży nasze włosy w krótką chwilę. Wystarczy spryskać włosy suchym szamponem z odległości ok. 20 cm, następnie pozostawić go jakiś czas na głowie, wymasować ręcznikiem i wyczesać. Niektóre szampony mogą zostawiać nieestetyczne białe ślady lub osad. Polecam suchy szampon firmy Klorane na bazie naturalnych składników. Nie pozostawia on żadnych śladów na włosach, minusem jest cena – około 40. złotych, jednak opakowanie jest wydajne i starcza na dłuższy czas. W drogeriach znajdziemy też wiele tańszych odpowiedników od Garniera, czy Syoss. Jeśli nie napryskamy zbyt wiele szamponu, zachowamy odpowiednią odległość i dokładnie wyczeszemy włosy to białe ślady nam nie grożą.

Jeśli nie możecie obejść się bez codziennego mycia w tygodniu, zróbcie swoim włosom przynajmniej przerwę na weekend, a na pewno będą wam za to wdzięczne.

(fot. ibeauty.pl)

(fot. ibeauty.pl)

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD