Okulary czy Kontakty?


(fot. poradnikdomowy.pl)

(fot. poradnikdomowy.pl)

Okulary i szkła kontaktowe są powszechnie znane nam wszystkim. Zastanawiamy się co wybrać, co będzie lepsze dla każdego z nas pod względem urody, wygody czy komfortu.

Większość z pań, panów czy nastolatek dowiadując się o wadzie wzroku, skupia się od razu jak przejść na szkła kontaktowe, chociażby wiem to po sobie czy moich znajomych. Nie ważne czy to będą okulary do użytku codziennego czy tylko czytania, prawie w 90% pada myśl o soczewkach.

Takie osoby nie chcą nawet słyszeć o zaletach tej korekcji, a to jest błąd. Okulary w większości dodają uroku czy wypełniają twarz i powinniśmy zwrócić na to uwagę. Trzeba posłuchać rad i zdania osób z naszego otoczenia. Niejednokrotnie soczewki przy pierwszej korekcji wady wzroku nie są zalecane przez specjalistów, a tego wielu z nas nie bierze w ogóle pod uwagę, a to źle. Kobiety jak i mężczyźni są zdania, że noszenie okularów to ciężar czy skaza. Często boimy się reakcji otoczenia i wybieramy kontakty by zatuszować sprawę. Taka reakcja to już mit, mamy do wyboru oprawki tak piękne nie tylko pod względem kształtu, ale też kolorystyki. Nie zapominajmy też, że soczewki kontaktowe mogą być kolorowe i u niektórych osób poprawiają wyrazistość tęczówki. Jedno i drugie kosztuje, więc nie ma tutaj „tańsze, droższe” bo wydatek w sumie i tak się wyrówna. W obydwu przypadkach należałoby wziąć pod uwagę zalety i wady tych korekcji. Wybór należy i tak do każdego z osobna, więc życzę jak najlepszych decyzji. Osobiście wybrałam szkła kontaktowe, ponieważ w ogóle nie czuję się dobrze i komfortowo w okularach, ale i tak nie wiem czy to do końca trafny wybór, więc warto się nad tym głębiej zastanowić.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD