Kariera w disco


(fot. textalk.com)

(fot. textalk.com)

Znowu twórcy muzyki disco-polo pokazali, że są potęgą. Tego gatunku muzyka pojawia się i znika. Wznosi i upada. Całe to zjawisko zależne od tego co tworzą wykonawcy.

Rytmika i sens treści utworu jakie proponują nam polscy wytwórcy tego rodzaju muzyki są dla słuchaczy najłatwiej przyswajalne. Piosenki z prostym przekazem ku pocieszeniu twórców disco polo są najbardziej rozchwytywanym gatunkiem. Disco polo staje się jeszcze bardziej popularne. Treści o tematyce najczęściej poruszającej sprawy damsko-męskie, zabarwione erotyzmem znacznie bardziej interesują słuchaczy niż utwory, których przekaz ma głębszy sens.

Muzyka disco polo jest w swoim rodzaju fenomenem. Należy zwrócić uwagę na to, że znowu powraca ona na wyżyny hitów domowych imprez, ale nie tylko ponieważ dźwięki te po raz kolejny królują na dyskotekowych salach. Wykonawcy tych utworów starają się tak uatrakcyjniać swoje dźwięki by miały one zabarwienie disco. Ostrzejsze brzmienie, czy dance’owe wstawki. Zrobione tak by  nie wiele pozostawiały możliwości zmian dla internetowych  twórców remix’ów. Zjawisko to potwierdzają wyświetlenia na Youtube.

Muzyka ta wpływa rozluźniająco i tego nie da się ukryć. Chociaż nadal wstydzimy się przyznać, że słuchamy tego rodzaju piosenek. Ten gatunek muzyczny cały czas się zmienia. Na przestrzeni ostatnich lat wzrosła liczba wykonawców, którzy już w 2012 roku stali się nowymi ulubieńcami polskich słuchaczy, nawet wtedy kiedy ich piosenki są zupełnie o niczym. Zastanawiające jest to czy wzrost popularności disco polo ma związek ze sprawami finansowymi?

Od momentu kiedy portal YouTube dodał funkcję możliwość zarabiania na wstawianiu filmów do internetu wzrósł potencjał tego gatunku. Liczba teledysków zespołów znacznie się powiększyła. W dzisiejszych czasach nie trudno stworzyć amatorski teledysk i zwiększyć dzięki temu swój stan konta. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich. Bardziej zobowiązane zespoły wobec swoich fanów tworzą video klipy mające nawet 49. milionów wyświetleń. Jednak zależne to jest od rozwoju danej grupy. Najpierw trzeba na siebie zarobić, by potem można było wydać coś lepszej jakości.

Oczywiście nadal słucha się pop’u, rocka czy innego rodzaju muzyki, ale zmieniło się nastawienie słuchaczy. Już nie wgłębiają się oni w treści bo stało się dla nich ważne ostatnimi czasy nie przekaz a bardziej dynamika czy rytmiczność danego utworu. Stąd też łatwo przychodzi nam zapamiętywanie anglojęzycznych piosenek o niczym. Śpiewanie o gwizdku  nie jest czymś treściwym, ale wzmocnienie bitów dobrze brzmiących w głośnikach bardziej zachęca nasz niepojęty mózg do tego by zacząć się w to wsłuchiwać.

Słuchaczom pozostaje kwestia czy to wszystko zmierza w dobrym kierunku? Patrząc na to z perspektywy tego jak łatwo można w Polsce zaistnieć na scenie muzycznej. Posiadając pomysł na brzmienie oraz trochę finansów na nagranie teledysku i wypuszczenie go do sieci. Wielu twórców disco polo może i temu zaprzeczy, ale taki start miało. Oczywiście ci, którzy wybili się we wcześniejszych latach mieli trudniej zaistnieć i to właśnie oni wykazują się największą tolerancją dla nowicjuszy „wbijających” się do branży.

Należy zastanowić się czy disco polo, w końcu się ustatkuje czy może nadal będzie się zmieniać. Miejmy nadzieję, że jeżeli nastąpią jakieś zmiany to będą one miały charakter pozytywny.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD