Problem z pajączkami


(fot. swiat-zdrowia.pl)

(fot. swiat-zdrowia.pl)

Pękające i słabe naczynka to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Najbardziej dokuczliwe są te na twarzy, jednak drobne naczynka mogą pękać również na udach. Kobiety ze skórą naczyniową mogą mieć również tendencję do żylaków.

Pęknięte naczynka, powszechnie znane jako pajączki można z powodzeniem maskować makijażem, najskuteczniejszy jest zielony korektor. Jednak latem może być to uciążliwe. Im cieplej tym naczynka bardziej widoczne, co robić kiedy korektor już nie wystarcza? Można podjąć się laserowego zabiegu zamykania naczynek. Do tego zabiegu polecałabym udać się do doświadczonego lekarza, lepiej nie ryzykować tańszej opcji u kosmetyczki. Jeżeli chodzi o naszą twarz nie warto oszczędzać, nie chcemy mieć przecież później blizn, bądź zwyczajnie kiepskiego efektu jeśli laser nie był odpowiedni.

Na czym polega taki zabieg? Naświetlenie pękniętego lub rozszerzonego naczynka laserem powoduje gwałtowne jego podgrzanie i w efekcie obkurczenie. Jest to dosyć bolesne, zwłaszcza jeśli mamy naczynka w miejscach gdzie jest cienka skóra. Uczucie jest podobne do kłucia igłą, czuć jakby po skórze skakał prąd. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Na drugi dzień pojawiają się strupki, które goją się około tygodnia. Metoda ta jest najskuteczniejsza w walce z naczynkami. Jednak nie daje gwarancji, że naczynka nie otworzą się ponownie, bo może tak się stać. Nie należy zwlekać z zamknięciem pękniętych naczynek jeżeli mamy pewną ich ilość nagromadzoną w jednym miejscu. Z czasem może powstać nam tam rumień, a walka z nim będzie trochę trudniejsza.

Jak się przygotować do zabiegu? Przed zabiegiem powinno odstawić się leki takie jak aspiryna, tabletki hormonalne, czy inne zwiększające wrażliwość skóry na światło. Jeśli zabiegowi podda się kobieta przyjmująca tabletki hormonalne od dłuższego czasu, istnieje ryzyko, że po zamknięciu naczynka powstaną przebarwienia. Jednym słowem zamiast czerwonych ścieżek naczynka będziemy mieć brązowe „ścieżki”. Tabletki antykoncepcyjne należałoby odstawić co najmniej na 2-3 miesiące przed zabiegiem. W czasie zabiegu nie powinno się być także opalonym, (żadnego solarium!) dlatego najlepiej wykonywać go zimą. Jest to dobry okres również dlatego, że po zamknięciu naczynek należy unikać słońca i stosować kremy z filtrem przynajmniej przez miesiąc. Na tydzień przed zabiegiem nie powinno się spożywać soków, czerwonych herbat i kolorowych gazowanych napojów, jednak są to czynniki o znacznie mniejszym znaczeniu. Oczywiście na zabieg przychodzimy bez makijażu i jakichkolwiek kremów.

Przed podjęciem się laserowego zamykania naczynek należy zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami. Macie jakieś doświadczenia z laserem?

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD