French Kiss


(fot. kobieta.wp.pl)

(fot. kobieta.wp.pl)

Francuski pocałunek czyli taniec języków. Każdy z nas lubi całowanie, jedni uprawiają tę sztukę mistrzowsko, inni starają się jak mogą. Niektórzy z nas pierwszy pocałunek traktują jak przepowiednie udanego związku, bądź takiego, w który nie warto inwestować. Tej sztuki nie można niczym innym zastąpić. Nieodzowny element okazywania czułości, więc warto przejść praktykę, by móc w późniejszym czasie obdarzyć tę jedyną, jedynego królewską przyjemnością.

Czy wiecie, że powszechnie uznana teoria pochodzenia pocałunku francuskiego z Francji, nie przedkłada się w historii? Nie znamy pochodzenia tego pocałunku, ani tego kto go wymyślił. Faktem jest jedynie to, iż francuzom zostały przypisane te zaszczyty. Stało się to wynikiem obserwacji obywateli francuskich. Podobno w czasach I wojny światowej to właśnie Francuzi wracając do swoich żon, byli najbardziej wylewnym narodem w okazywaniu sobie uczuć. Przełamywali stereotypy o wstydzie pocałunku w miejscu publicznym i bez skrępowania, zatracali się w chwili zetknięcia ust.

Apogeum swojej popularności zaczął osiągać w latach 1920. jednak został powołany do życia co najmniej 100. lat wcześniej. Nie jest chyba ciekawostką dla nikogo, iż podczas tego pocałunku spalanie kalorii następuje w piorunującym tempie.

Pocałunek ten bardzo różni się od standardowego muskania warg. Sam w sobie budzi erotyzm, a co za tym idzie atmosferę większej intymności. Czy waszym zdaniem pary powinny bez skrępowania uprawiać french kiss? Nie mam na myśli delikatnego muśnięcia języka podczas przelotnego pocałunku, ale głębokie i długie doznanie. Osobiście uważam za niesmaczne oglądanie pary zatracającej się w tym pocałunku w tłumie. Ilekroć mam ”przyjemność” zauważenia takiej sytuacji, zaczynam się zastanawiać czy za chwile kochankowie nie zapomną, iż nie są sami. Zatracenie się w tej przyjemności sprawia, że świat przestaje dla nas istnieć, stąd moja obawa. Wrażenie posunięcia się tej pary poza granice zdrowego rozsądku jest niesmaczne. Więc czy sam ten widok nie jest niesmaczny? Mam dziś na rynku mnóstwo artykułów, umożliwiających nam obejrzenia tego na co mamy ochotę. Ja zdecydowanie nie mam ochoty oglądania obcych języków, podczas robienia zakupów lub spaceru z dzieckiem.

Zdecydowanie doskonalcie swój francuski, jednak w zaciszu własnego świata, szanując odczucia otoczenia.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD