Można zarobić, nie pracując – i to sporo


(fot. blogi-firmowe.pl)

(fot. blogi-firmowe.pl)

Pisanie bloga zamiast pamiętnika to znak naszych czasów. Jeszcze nie tak dawno blogi służyły wyłącznie jako alternatywa osobistego tajnego dziennika, do anonimowego dzielenia się swoimi przeżyciami. Po tego typu stronach przyszedł czas na blogi polityczne, kulinarne oraz cieszące się ostatnio największą popularnością blogi modowe. 

Autorki takich blogów, jak na przykład Honorata „Honey” Skarbek oraz Katarzyna Tusk zarabiają miesięcznie kwoty idące przynajmniej w kilka tysięcy złotych. Poza tym mają często szansę na podpisanie lukratywnych kontraktów z firmami chcącymi wykorzystać ich wizerunek w celu reklamy swoich produktów.  Ale to nie wszystko. W zamian za zaprezentowanie produktów, które wykorzystały do swoich wpisów, otrzymują je za darmo. Chodzi tutaj nie tylko o ubrania, ale też produkty żywnościowe użyte do gotowania, sprzęt sportowy, akcesoria i tak dalej. Oprócz tego, osoby prowadzące popularne blogi mogą zarobić na reklamach. To, ile ich będzie i jak wiele reklamodawca będzie w stanie zapłacić, zależy od popularności bloga.

O czym pisać? Wybór tematu jest uzależniony od dziedziny, w której czujemy się naprawdę dobrze. W ten sposób możemy przyciągnąć do siebie czytelników. Nie bez znaczenia jest też znana twarz blogera lub blogerki (jak na przykład w przypadku bloga Hanny Lis czy Kasi Tusk) oraz umiejętny marketing.

Przed rozpoczęciem pisania warto zrobić kosztorys: ile zapłacimy za domenę, ile za reklamę bloga, koszty związane z zakupem rzeczy potrzebnych do napisania postów czy sprzętu fotograficznego. Jak w przypadku każdej działalności, także i tutaj mamy do czynienia z ryzykiem. Czy ono się opłaci? Tego nie wiadomo, ale jeśli już, to mając na uwadze sukces najpopularniejszych blogów, należy wierzyć, że tak.

Podstawą atrakcyjności bloga są piękne zdjęcia, ciekawe i częste wpisy oraz niebagatelna tematyka. Liczy się także oprawa graficzna dopasowana kolorystycznie do tematyki i zamierzonego designu strony. Oryginalna oprawa oraz logo to elementy, z którymi utożsamiać można nasz blog.

Lubisz pisać, masz zacięcie fotograficzne, cieszy cię czas spędzany przed komputerem i nie boisz się ryzyka? Łap zatem za klawiaturę i aparat fotograficzny. Kto wie, może czyta nas teraz autor najpopularniejszego za dwa lata bloga?

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD