Blogi modowe – na czym polegają?


(fot. bp.blogspot.com)

(fot. bp.blogspot.com)

Na pewno każda z was, która często śledzi wszelkie nowinki pojawiające się w internecie zauważyła obecny trend na prowadzenie blogów. Blogi pojawiają się jak grzyby po deszczu, o różnej tematyce.

Mogą być blogi: o zakupach, o włosach, o urodzie, o kosmetykach, o wizażu, o gotowaniu, o sprzątaniu, o majsterkowaniu, ale najpopularniejsze i najczęściej występujące są blogi modowe. Dziewczyny prowadzące blogi modowe są często nazywane szafiarkami.

Jak wygląda i na czym polega prowadzenie modowego bloga? Przede wszystkim najpierw warto byłoby zapoznać się z samą definicją bloga. Czym jest blog?

Blog możemy definiować jako rodzaj strony internetowej, który zawiera uporządkowane chronologicznie wpisy, które są archiwizowane i kategoryzowane. Cechą charakterystyczną blogów jest możliwość komentowania publikowanych treści przez czytelników, tak więc interakcji pomiędzy autorem a odbiorcami. Blog to jedno z narzędzi social media.

Zgodnie z powyższą definicją szafiarki prowadzące blogi modowe, co jakiś czas (te najpopularniejsze kilka razy w tygodniu) zamieszczają swoje prywatne wpisy. Najczęściej są to przygotowane przez nich stylizacje ubraniowe, czasem piszą o wydarzeniach w których uczestniczyły, o pokazach mody, bądź innych eventach. Często chwalą się również swoimi najnowszymi nabytkami ubraniowymi, które kupują, bądź dostają od sponsorów. Jednak blogów modowych nie ma co opisywać, trzeba je zobaczyć! Blogi mogą być ogromną dawką inspiracji i ciekawym sposobem na znajdowanie pomysłów dotyczących kreowania swojego własnego stylu. Oto kilka najpopularniejszych blogów modowych w Polsce.

1. www.makelifeeasier.pl

Jest to blog prowadzony przez Kasię Tusk, córkę obecnego premiera Donalda Tuska. Zapewne znanemu nazwisku Kasia zawdzięcza po części rozpoznawalność swojego bloga, jednak cechuje go również wyczucie smaku, ładne zdjęcia, przejrzystość, subtelność kolorów. Dodatkowo w prowadzeniu bloga pomagają Kasi dwie koleżanki, które nieco rozwinęły tematykę bloga o dodatkowe kategorie. Koleżanka Zosia pisze posty dotyczące gotowania, natomiast Gosia posty dotyczące zdrowego trybu życia i sportu. Warto zajrzeć na bloga makelifeaesier, chociażby po to aby podziwiać zdjęcia, które są naprawdę bardzo miłe dla oka, zwłaszcza te dotyczące gotowania (dopracowane w najmniejszych szczegółach). Stylizacje Kasi Tusk są raczej stonowane, klasyczne i eleganckie. Coś dla kobiet, które nie lubią zbytniej ekstrawagancji.

2. www.jemerced.com

Blog ten prowadzi Jessica Mercedes Kirschner, młoda dziewczyna mieszkająca w Poznaniu. Jej stylizacje zupełnie różnią się od tych, które proponuje nam Kasia Tusk. Jej zestawy są bardziej kreatywne, Jessica eksperymentuje z kolorami, wzorami i fakturą. Na jej blogu znajdziemy zarówno ubrania z popularnych sieciówek, sklepów internetowych, jak i od znanych projektantów.

3. www.macademiangirl.blogspot.com

Najbarwniejszy i najbardziej kreatywny blog w porównaniu do wcześniejszych. Prowadzi go Tamara Gonzales Perea, studentka ze Szczecina. Rodzicom zawdzięcza oryginalną urodę i egzotyczne nazwisko. Tamara łączy pozornie nie pasujące do siebie ubrania, a całą stylizację często uzupełnia fantazyjnym nakryciem głowy lub opaską. Jej stylizacje są bardzo kolorowe, interesujące i dopracowane. Tego bloga polecam w szczególności dla osób lubiących się wyróżniać i ciekawych nietypowych zestawień.

A czy wy macie jakieś swoje ulubione blogi modowe?

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD