Co jest naszym fetyszem?


(fot. moda.pl)

(fot. moda.pl)

Fetyszem nazywamy bodziec dzięki któremu wzrasta nasze pobudzenie sexualne, bądź konieczny wymóg spełnienia w osiągnięciu przyjemności.

Każdy z nas ma swój fetysz, lecz nie zawsze wiemy co to takiego. Poznajemy rodzaj własnego fetyszu przypadkowo, często podczas eksperymentów, które przypadają nam do gustu. Fetyszem tak naprawdę może być wszystko, część ciała partnera, miejsce uprawiania sexu, część garderoby, pozycja. Istnieje wiele rodzajów fetyszyzmu, które zakrawają na dewiacje sexualną, jak na przykład: apotemnofilia (fetyszem jest własne okaleczanie ciała), nekrofilia (stosunek odbywany z osobą zmarła). Pisząc o drugiej dewiacji, ciarki przechodzą przez ciało. Skupmy się jednak na przyjemniejszych fetyszach takich jak:

agorofilia – fetyszem jest miejsce publiczne (większość z nas o tym marzy)
endytofilia – satysfakcja osiągana podczas zbliżenia z wyłącznie ubranym partnerem
agalmatofilia – podniecenie wywołane na widok zdjęć, obrazów, rzeźb (kto nie ogląda ”świerszczyków”?)
podofilia – fetyszem są stopy
heterohromofilia – fetysz związany z odmiennym kolorem skóry partnera
sthenolagnia – osiąganie przyjemności podczas obcowania z wyrzeźbionymi mięśniami partnera (która z kobiet oprze się pięknemu ciału?)
ozolagnia – fetysz zapachu

Ostatni fetysz dotyczy chyba wszystkich, jednak lubimy różne zapachy, dla niektórych afrodyzjakiem jest zapach potu po całym dniu pracy na budowie. Nie każdy lubi zapach świeżości i markowych perfum, choć ta grupa należy raczej do mniejszości.

Warto zdać sobie sprawę z tego co jest naszym fetyszem, wtedy możemy wykorzystywać go do zwiększenia sexualnego pobudzenia. Namawiam oczywiście do fetyszyzmu mieszczącego się w zdrowym rozsądku, nie takiego, który wykracza poza normy. Fetysz, który sprawia nam przyjemność i jest akceptowalny przez naszego partnera, staje się ogniskiem zapalnym do działania. Nie ograniczajmy się jedynie do tego aspektu, by nie zamykać w określone ramy naszego podniecenia i doceńmy również pozostałe formy wywołujące podwyższenie libido.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD