Słodkie napoje też mogą być zdrowe


(fot. kakusia0501.blogspot.com)

(fot. kakusia0501.blogspot.com)

Słodkie napoje to zmora rodziców i osób na diecie. Mało kto ma na tyle silną wolę, aby przestrzegać zaleceń dietetyków i pić tylko wodę, w dodatku niegazowaną.

Powszechnie wiadomo, że picie słodkich i gazowanych napojów zrujnowało już niejedno zdrowie i efekty niejednej diety. Kiedy chce nam się pić, łatwiej sięgnąć po słodki popularny napój niż po wodę mineralną, która w porównaniu z tymi napojami, wydaje się jakby była całkiem pozbawiona smaku. Ten problem szczególnie dotyka dzieci, które nieustannie kuszone są przez wszelkie reklamy oraz rówieśników do kupowania takich niezdrowych napojów. Co zrobić, aby wypić coś dobrego i jednocześnie pełnego witamin i zdrowego? To proste. Polecamy przepis na pomarańczowo – marchewkowy napój. Można dodać do niego cukru, jeśli jednak chcemy zrobić dietetyczną wersję, wyrzucamy go z przepisu lub dodajemy według własnego uznania.

Składniki:

3 pomarańcze (2 w skórce, 1 obrana)
4 obrane marchewki
1 łyżka kwasku cytrynowego
Cukier

Pomarańcze dokładnie umyć, jedną z nich obrać ze skórki. Gotować je razem z marchewką w 1. litrze wody aż zmiękną, następnie ostudzić. Zagotować 4. litry wody z kwaskiem cytrynowym i cukrem. Ostudzone pomarańcze z marchewką zmiksować i połączyć z zagotowaną wodą. Odstawić w chłodne miejsce.

Przepis jest tani, a także mamy pewność, że napój jest naturalny i nie ma w nim konserwantów.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD