Proste sposoby na efektowne paznokcie


(fot. pinger.pl)

(fot. pinger.pl)

Aby mieć efektowne, ciekawie pomalowane, czy ozdobione paznokcie już wcale nie trzeba iść do kosmetyczki. Teraz firmy kosmetyczne wychodzą nam naprzeciw i wymyślają co raz to nowe sposoby na proste dekorowanie pazurków w domowym zaciszu. Poznajcie kilka z nich!

Naklejki. Nie chodzi tutaj o małe naklejki np. kwiatków, ale o duże naklejki zapełniające cała płytkę paznokcia. Mogą się trzymać na paznokciach nawet tydzień, a ściąga się je zwykłym zmywaczem.

Stempelki. Stempelki służą do łatwej aplikacji wzorów z lakieru na nasze paznokcie. W zestawie mamy metalową płytkę z wyżłobionymi wzorami, gumowy stempelek i zdzierak. Można zakupić specjalny lakier do stempelków np. z essence, ma on lepsza pigmentację i wolniej schnie. Można też oczywiście próbować z każdym innym lakierem, ale powinien być dosyć gęsty. Sama aplikacja stempelków wymaga trochę wprawy, na pewno nie można się zniechęcać, bo gdy już wyczujemy jak odpowiednio dociskać płytkę to będziemy zachwycone efektami. Wystarczy nałożyć lakier na płytkę tak, aby wypełnić wyżłobienie. Następnie zdzierakiem (lub starą kartą bankomatową) zebrać nadmiar lakieru, odbić kolistym ruchem wzór na stempelek i przenieść go na paznokcia. Można sobie dokupić osobno płytki z nowymi wzorami.

Lakiery magnetyczne. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny magnetyczny lakier i nasadkę magnetyczną (np. essence). Różne nasadki mają różne wzory, lakier może formować się w paski ukośne, proste lub tworzyć piękny rozbłysk na środku. Do świeżo pomalowanych magnetycznym lakierem paznokci przykładamy nasadkę (uwaga aby nie dotknąć płytki), trzymamy przez jakiś czas i gotowe.

(fot. strefakobiety.pl)

(fot. strefakobiety.pl)

(fot. essence.eu)

(fot. essence.eu)

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD