Słodka przekąska na imprezę, czyli ciastka francuskie z czekoladą


(fot. dieta.senior.pl)

(fot. dieta.senior.pl)

Dobre towarzystwo to podstawa każdej udanej imprezy. Nie ma jednak dobrej zabawy bez odpowiednich przekąsek.

Żadna impreza nie może obejść się bez pysznych przekąsek. Nawet jeśli dbamy o linię i chcemy się zdrowo odżywiać, podczas spotkania w większym gronie, na pewno skusimy się i coś zjemy. Dlatego właśnie przekąski powinny być lekkie. W zależności od charakteru imprezy, naszym gościom możemy podać coś dietetycznego i zdrowego lub pożywnego, na ciepło. Napoje i desery to również nieodłączna część każdej udanej zabawy.

Prawdopodobnie każdy z nas nieraz już był na imprezach, gdzie królowały chipsy, kanapki i sałatki ziemniaczane. Warto czasami urozmaicić imprezowe menu i zaskoczyć gości jakąś nową potrawą lub deserem. Jest bardzo wiele prostych przepisów, więc gotowanie nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Nasza dzisiejsza propozycja to ciastka z ciasta francuskiego z czekoladą. Zrobienie ich nie wymaga posiadania praktycznie żadnych umiejętności, a wyglądają bardzo efektownie i wyśmienicie smakują.

Składniki:

Ciasto francuskie
1 żółtko
Cukier
Czekolada

Można kupić ciasto francuskie mrożone lub świeże. Mrożone należy rozmrozić, następnie rozwałkować na kształt prostokąta i pokroić je na kwadraty. Ich wielkość od tego, jak duże mają być ciastka i ile ma ich być. Świeże ciasto francuskie rozwinąć i również pokroić na kwadraty. Na co drugi kwadrat położyć jedną lub dwie kostki czekolady. Na to nałożyć kawałek ciasta i zlepić ze sobą brzegi, aby czekolada nie wypłynęła podczas pieczenia. Wierzch ciastek posmarować rozmąconym żółtkiem i posypać cukrem lub posypką. Ciasteczka piec w temperaturze 200. stopni Celsjusza.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD