Restauracja Atelier Amaro jako pierwsza w Polsce dostała gwiazdkę Michelina


(fot. natemat.pl)

(fot. natemat.pl)

W najnowszym przewodniku Michelin, który został dzisiaj opublikowany, warszawska restauracja Atelier Amaro dostała pierwszą w historii gwiazdkę dla polskiej restauracji.

Atelier Amaro powstało kilkanaście miesięcy temu. Właściciel i szef kuchni restauracji, Wojciech Modest Amaro, proponuje gościom poznanie polskiej kuchni XXI wieku. Jest to kuchnia oparta na polskich produktach sezonowych przygotowanych z użyciem współczesnej techniki i wiedzy kulinarnej. W Atelier nie ma stałej karty menu, tylko zmieniające się menu degustacyjne.

Przewodnik Michelin może doprowadzić kucharza do wielkiego sukcesu, ale też spowodować jego upadek. Francuski kucharz Bernard Loiseau, kiedy przeczytał w „Le Figaro”, iż jego restauracja La Ccte d’Or może stracić jedną z trzech gwiazdek Michelina, wyjął strzelbę i popełnił samobójstwo. Restauracja maksymalnie może otrzymać trzy gwiazdki. Przyznaje je stu inspektorów piszących dla czerwonego przewodnika Michelina. Przyznawanie gwiazdek to wyraz uznania dla najlepszych kuchni i kucharzy na świecie.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD