Jedzenie, które uzależnia


(fot. szpargaly.pl)

(fot. szpargaly.pl)

Jedzenie, które wpływa uzależniająco na nasz organizm: 

Coca Cola – uzależnienie zaczyna się od jednej szklanki, potem na jednej butelce tygodniowo, a kończy na co najmniej jednej dziennie. Napój zawiera kofeinę, jest gazowany. Chyba każdy wie jak smakuje, ponieważ jest dostępny na rynku całego świata. Jedyny oryginalny napój. Odpowiednia wszędzie. Popularna na tyle, że jest proponowana jako dodatek do każdego posiłku.

Słodycze – batonik przed jedzeniem, po jedzeniu i przed spaniem. To jest to o czym mówiło się „Kup mi coś słodkiego” mamie zawsze jak wychodziła z domu na zakupy. Uzależnia bo czasami je się czekoladę i inne słodycze z tak zwanego braku laku. Powoduje dobre samopoczucie. Dlatego tak bardzo je lubimy.

Chipsy – są wygodną formą spożywania pokarmu. Wystarczy otworzyć paczkę i voil’a gotowe. Obecnie jest wiele różnych smaków tych smakołyków. Tak naprawdę są mieszanką wielu substancji, które mają wywoływać u konsumenta poczucie świeżości i oryginalności. Do tego nie są drogie.

Frytki – oferowane są w wielu Fast Food’ach. Znowu szybka forma jedzenia. Odpowiednio pokrojone ziemniaki i zanurzone w smażonym po kilka razy tłuszczu. Mimo to bardzo smaczne i do zrobienia w domu.

Lody – dostępne w niemalże każdym możliwym smaku. Przysmak lata, poprawiający samopoczucie. Idealny na cieplejsze dni. Coraz częściej zastępują nam owoce.

Makaron – w połączeniu z różnymi sosami to istna bomba kaloryczna również jak się okazuje cholesterolowa. Uzależnia szczególnie gdy spożywamy go od dzieciństwa i jesteśmy przyzwyczajeni do jego smaku.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD