Manicure japoński


(fot. bp.blogspot.com)

(fot. bp.blogspot.com)

Paznokcie są narażone na uszkodzenia poprzez wiele czynników. Najzwyklejsze prace domowe, jak mycie naczyń, czy sprzątanie mogą osłabiać nasze paznokcie jeśli nie stosujemy rękawic ochronnych. Częste malowanie paznokci na intensywne kolory również może wpływać negatywnie na naszą płytkę.

Aby wzmocnić paznokcie można stosować suplementy diety, jednak działają one dopiero po dłuższym stosowaniu. Osłabione paznokcie łatwo się rozdwajają, są matowe i mają nierówną powierzchnię. Można stosować doraźnie specjalne odżywki wygładzające paznokcie, jednak aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujący nas efekt na tak zwane „już” można poddać się manicure’owi japońskiemu.

Manicure japoński wygładza płytkę paznokcia, wzmacnia ją i nadaje jej zdrowy połysk. Dla pełnego efektu zabieg ten powinno się powtórzyć kilka razy. Najlepiej wykonać go 3. razy w odstępie 3. tygodni. W czasie tym powinnyśmy się wstrzymać od malowania paznokci, ponieważ lakier uniemożliwi pełną regenerację płytki. W czasie manicure’u w paznokieć  nakłada się substancję zawierającą witaminy, krzemionkę oraz wosk pszczeli. Zapoznajcie się z etapami tego zabiegu.

  1. Usunięcie przy pomocy kopytka wystających skórek (jeśli to konieczne).
  2. Zmatowienie płytki paznokcia w celu usunięcia warstwy tłuszczu zalegającej na paznokciu.
  3. Nałożenie i wmasowanie w paznokieć pasty bogatej w witaminy.
  4. Wmasowanie w paznokieć specjalnego pudru.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD