Kupujemy odpowiednie okulary przeciwsłoneczne


(fot. kobietamag.pl)

(fot. kobietamag.pl)

Już niedługo wiosna, miejmy nadzieje, że wkrótce i pogoda się poprawi. Czekając na wiosnę i pierwsze promyki słońca warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne. Dobranie ich wcale nie jest taką prostą sprawą.

Przede wszystkim okulary powinny nas chronić przez szkodliwym promieniowaniem, tanie okulary z bazaru za 10. zł na pewno nas nie ochronią, a wręcz przeciwnie. Noszenie okularów, które nie mają niezbędnych filtrów wpływa gorzej na nasz wzrok, niż gdybyśmy nie miały ich wcale. Kolejnym ważnym zadaniem okularów jest to abyśmy się w nich dobrze czuły i aby nas zdobiły, a nie zaburzały proporcji twarzy. Aby tego uniknąć najlepiej tak dopasować kształt okularów aby maskował nasze niedoskonałości, a podkreślał atuty.

Duże czoło. Osoby z dużym czołem powinny wybierać okulary większych rozmiarów, sprawdzą się np. tak zwane muchy. Ważne jest jednak aby ich górna oprawka była równa z linią brwi, bądź zakrywała je.

Szeroki nos. W przypadku szerokiego nosa okulary nie powinny być ani za małe, ani za duże. Powinny być raczej średniego rozmiaru i w miarę symetryczne, nie sprawdzą się np. okulary o tak zwanym kocim kształcie. Ważne jest również aby ta część oprawki, którą mamy na nosie (noski) była dosyć gruba. To optycznie zwęży nos.

Długi nos. Skorygujemy go nisko osadzonym noskiem w ciemnym kolorze lub z podwójnym noskiem.

Krótki nos. Analogicznie wydłużymy go wysoko osadzonym noskiem, lub noskiem w jasnym kolorze.

Wąska twarz. Można ja poszerzyć okularami z widocznymi zawiasami.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD