Czego pragną mężczyźni?


(fot. pokochaj.pinger.pl)

(fot. pokochaj.pinger.pl)

W nawiązaniu do mojego ostatniego artykułu na temat pragnień kobiet, choć nie mówię po marsjańsku, postanowiłam postawić tytułowe pytanie.

Tak jak kobiety, mężczyźni różnią się od siebie niekiedy nawet diametralnie. Tak więc kolejny raz nie posiadamy gotowej recepty. Obserwując jednak ogół zachowań społecznych, pokuszę się o trochę trywialne stwierdzenie, iż każdy mężczyzna pragnie posiadać przykładną żonę. Zakładając wychowanie młodego mężczyzny w normach ideowych funkcjonujących w naszej kulturze, to stwierdzenie odnajduje swoją prawdziwość. Zachowanie dorosłych już panów nie zawsze jest kompatybilne z ich potrzebami, bez względu na to w jakich widełkach jest zamknięte ich postępowanie, kobieta w ich oczach podlega bardziej rygorystycznej ocenie niż oni sami.

Nie będziemy się skupiać na potrzebach prozy codziennej, jednak wszystkich mężczyzn łączy z pewnością co najmniej jeden mianownik. Wszyscy wiedzą, iż dzieci kochają rutynę, nie lubią elementów, które zaburzają cykl dnia, mężczyźni natomiast wręcz przeciwnie, preferują niepewność.

Choć niewielu zdaje sobie z tego sprawę, mężczyzna wcale nie lubi świadomości zdobycia kobiety. Większość się tego domaga, jednak tylko dlatego, że mężczyzna jest zdobywcą. Mężczyzna dąży nie tyle do zdobycia kobiety, lecz do możliwości zdobywania jej przez całe życie. Jeśli kobieta nie umożliwia partnerowi trwałego zabiegania o jej względy, z czasem rozleniwia się jak tygrys zamknięty w klatce. Nadchodzi taki dzień kiedy z tej klatki ma ochotę wyskoczyć na polowanie. By zminimalizować ryzyko wyskoku, kobieta za swoje zadanie powinna objąć pozostanie wieczną zdobyczą. Trudne w realizacji, lecz warto się postarać, by nasz partner czuł nie tylko nasze całkowite oddanie, ale zarazem delikatną niepewność. Tajemniczość to cecha, która gwarantuje sukces w tej kwestii. Instynkt wiecznego łowcy, którym natura obdarzyła naszych Adonisów, nie ułatwia nam zadania w sprostaniu ich oczekiwaniom. Podsumowując pozwólmy marsjańskim obywatelom wyruszyć czasem na łowy, jednak pozostając w waszej wspólnej klatce.

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD