Dodatkowy urlop – każda z nas może go wziąć


(fot. kobieta.interia.pl)

(fot. kobieta.interia.pl)

Masz dziecko, które nie skończyło jeszcze 14. lat? Zatem zapewne ucieszy cię wiadomość, że z racji tego faktu możesz wziąć – uwaga – nawet  62. dni wolne w roku kalendarzowym. I to dodatkowo, nie wliczając innych urlopów, które ci się należą.

Zacznijmy od dwóch dni urlopu, które należą się w każdym momencie na dziecko. Można je wykorzystać na dowolny cel związany z dzieckiem – opiekę podczas choroby lub po prostu wtedy, gdy musimy się nim zająć lub nie mamy z kim zostawić w domu.

Kolejną gratką dla rodziców jest zasiłek przyznawany przez państwo wynoszący aż 80% normalnego wynagrodzenia. Pobierać go można nawet przez dwa miesiące. Do jego otrzymania wystarczy przejściowa zła sytuacja związana z wychowaniem dziecka i opieką nad nim, na przykład zamknięcie żłobka, a także poważna choroba męża lub żony, którzy na co dzień opiekują się malcem. Jeśli dziecko ma więcej lat, taki zasiłek można dostawać jedynie przez okres nie przekraczający 14. dni. Zawsze są to jednak pewne pieniądze; i – co ważne – mogą je pobierać zarówno mama, jak i tata dziecka (ale zawsze tylko jedno z rodziców).

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD