Jak optymalnie wykorzystywać kuchenkę mikrofalową podczas gotowania


(fot. perfekcyjna-pani-domu.pl)

(fot. perfekcyjna-pani-domu.pl)

W dzisiejszych czasach jednym z najbardziej użytecznych elementów wyposażenia nowoczesnej kuchni jest kuchenka mikrofalowa, która zdecydowanie przyspiesza i ułatwia proces gotowania.

Praktycznie wszystkie produkty nadają się do gotowania w kuchence mikrofalowej, a niektóre przyrządzane w niej potrawy są wyjątkowo smaczne. To urządzenie świetnie nadaje się do szybkiego odgrzania dań pozostałych z obiadu, jak również rozmraża produkty wyjęte z zamrażarki. Pietruszka, marchewka, ziemniaki oraz porcje wołowiny wymagają znacznie dłuższego czasu gotowania lub rozmrażania niż chleb, ciasta czy mielona wołowina. Dzieje się tak dlatego, że promienie mikrofalowe potrzebują więcej czasu, by przeniknąć do ich wnętrza.

Jeżeli chcesz prawidłowo i bezpiecznie korzystać z kuchenki mikrofalowej, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Pierwsza z nich to oczywiście przeczytanie instrukcji obsługi i stosowanie się do niej. Kolejno upewnij się, że wszystkie używane przez ciebie naczynia są odpowiednie do użycia w kuchence mikrofalowej. Nie używaj metalowych naczyń, talerzy ze złotym lub srebrnym wykończeniem, metalowych sztućców i naczyń z gliny wypalanej bez glazury.

Naczynia do gotowania w kuchence mikrofalowej produkowane są w różnych kształtach, rozmiarach i z różnych materiałów. Wiele zwykłych naczyń, których od dawna używamy w naszej kuchni, nadaje się do kuchenek. Warto jednak sprawdzić, jak zachowają się pod wpływem promieni, gdyż na przykład niektóre wyroby z kamionki mogą się nadmiernie nagrzewać. Szkło, szkło żaroodporne lub porcelana na ogół nadają się do gotowania w tym urządzeniu. Sosy można gotować w dzbankach ze szkła żaroodpornego, a jajka (bez skorupki) w małych, okrągłych pojemniczkach. Salaterki i miski są użyteczne do gotowania dużych ilości różnych produktów.

Często do zup dodajemy grzanki. Dziś podaję sposób na zrobienie takich grzanek w kuchence mikrofalowej.

Pokroić chleb w grube kromki i odciąć skórkę. Pokroić w 2. cm kostkę. W dużej misce rozpuścić 50. g masła i gotować je przez 45. s na maksymalnej mocy. Wrzucić do miski kostki chleba i zamieszać tak, aby dokładnie pokryły się masłem.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD