Dobre wiadomości ze sfery finansowej


(fot. pib.com.pl)

(fot. pib.com.pl)

Nadchodzące miesiące przyniosą kilka zmian w sferze finansowej. Na pewno ucieszą się ci, którzy obawiali się utraty pracy oraz osoby posiadające dzieci. Władze naszego kraju postarały się w dziedzinie ulg finansowych. Nadchodząca wiosna też robi swoje.

Prognozy przewidują, że bezrobocie w najbliższych miesiącach zacznie spadać. Będzie to zasługa przede wszystkim rozpoczynającego się okresu prac sezonowych oraz wzrostu zapotrzebowania na roboty drogowe i budowlane. W dodatku najszersze zwolnienia to już przeszłość – pracodawcy deklarują raczej stabilizację zatrudnienia i utrzymanie wynagrodzeń na dotychczasowym poziomie. Statystyki są optymistyczne: maleje liczba zwalnianych i najgorsze mamy już za sobą.

Już od przyszłego miesiąca wybrana grupa rodziców będzie mogła otrzymać więcej pieniędzy od państwa. Chodzi o rodziców dzieci niepełnosprawnych. Do tej pory otrzymywali oni na każde dziecko świadczenie w wysokości 520 zł i dodatek plus sto złotych. Teraz otrzymają łącznie aż dwieście złotych więcej. Zwiększony wymiar pomocy nie wymaga od nich wypełniania żadnych dokumentów ani ubiegania się o świadczenie. Zostanie im ono przyznane odgórnie.

Kto wie, być może niedługo nie będziemy musieli obawiać się kryzysu? Wszystko wskazuje na to, że najgorsze jest już za nami.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD