Pielęgnacja zębów


(fot. pogromcymitowmedycznych.pl)

(fot. pogromcymitowmedycznych.pl)

Zęby wymagają szczególnej pielęgnacji. Pomoże nam to nie tylko zaoszczędzić majątku na dentyście, ale też sprawić, że na starość zamiast protezy będziemy mieć wciąż swoje własne zęby. Przedstawiam wam kroki idealnej pielęgnacji jamy ustnej.

1. Oczyszczanie języka. Najczęściej o tym właśnie zapominamy, a to na nim tworzy się osad z jedzenia i sam z siebie nie zniknie. Ze względu na zaniedbywanie pielęgnacji tego narządu coraz częściej ludzie chorują na raka języka. Wystarczy umyć go szczoteczką lub kupić specjalny przyrząd do czyszczenia języka. Nie jest to duży wydatek, a naprawdę przynosi rezultaty.

(fot. nokautimg2.pl)

(fot. nokautimg2.pl)

2. Mycie zębów. Zęby należy myć dokładnie wykonując określone ruchy (w poniedziałek dowiecie się jakie). Myjmy zęby przynajmniej 2 minuty. Warto zainwestować w szczoteczkę elektryczną, która czyści zęby dużo dokładniej niż tradycyjna. Sami nigdy nie umyjemy swoich zębów tak dokładnie jak zrobi to szczoteczka elektryczna.

3. Czyszczenie szczelin między zębowych. Jest to również bardzo ważny element higieny jamy ustnej. W szczelinach zębów pozostają resztki jedzenia, które stanowią pożywkę dla rozwoju bakterii. Należy czyścić je za pomocą nici dentystycznej, lub specjalnych gumek. Można również zainwestować w irygator, który wypuszcza wodę pod dużym ciśnieniem i wypłukuje bardzo dokładnie wszelkie resztki jedzenia. Irygator jest polecany szczególnie dla osób z aparatem ortodontycznym, koronami i implantami.

(fot. anident.pl)

(fot. anident.pl)

4. Płukanie ust. Należy stosować płyny do płukania jamy ustnej, szczególnie przed snem. Ograniczają one osadzanie się kamienia nazębnego, zabijają bakterie i odkażą wszystkie te miejsca, które przegapiliśmy podczas wcześniejszych czynności.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD