Jesteś na diecie? Zjedz na kolację twaróg


twarog bananowy 300x225 Jesteś na diecie? Zjedz na kolację twaróg

(fot. dlastudenta.pl)

Ta informacja powinna być przydatna dla każdej kobiety, która wzięła się za siebie z okazji nadchodzącej wiosny. Przejście na dietę, odrobina ruchu i od razu czujemy się zdrowsze i bardziej atrakcyjne. Nic tak nie wprawi nas w pozytywny nastrój każdego dnia jak zdrowy tryb życia.

Okazuje się, że najlepszym i najzdrowszym wyborem dla nas na kolację będzie twaróg. W czasie diety ograniczamy spożywane pokarmy, czasem w ogóle nie jemy kolacji myśląc, że pomoże nam to w odchudzaniu. Nic bardziej mylnego. Nie jedząc kolacji spowalniamy nasz metabolizm, a to sprzyja odkładaniu się tłuszczu. Głodny organizm w nocy będzie „zjadał” mięśnie i odkładał tłuszcz. Jeżeli na kolację spożyjemy chudy twaróg, bogaty w białko (100 gram twarogu = ok 25 gram białka = ok 100 dobrych kcal) nasz metabolizm nie zwolni. Twaróg szybko się strawi, ale białko będzie się długo wchłaniać, w nocy dostarczy pożywki dla naszych mięśni i pobudzi metabolizm do spalania tłuszczu. Sukcesem odchudzania jest stałe pobudzanie metabolizmu, nie pozwalajmy mu zwalniać. Trzeba jeść niewielkie porcje co 3 godziny i koniecznie kolację. Pamiętajmy nie jedzmy na noc nic słodkiego, bo podwyższa to poziom insuliny we krwi, a ona pomaga tłuszczowi odkładać się w wałeczki.

Poza tym twaróg jest pyszny. Można go przyrządzić ze szczypiorkiem i rzodkiewką lub zrobić pastę rybną z wędzoną makrelą i jajkiem.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD