Jesteś na diecie? Zjedz na kolację twaróg


(fot. dlastudenta.pl)

(fot. dlastudenta.pl)

Ta informacja powinna być przydatna dla każdej kobiety, która wzięła się za siebie z okazji nadchodzącej wiosny. Przejście na dietę, odrobina ruchu i od razu czujemy się zdrowsze i bardziej atrakcyjne. Nic tak nie wprawi nas w pozytywny nastrój każdego dnia jak zdrowy tryb życia.

Okazuje się, że najlepszym i najzdrowszym wyborem dla nas na kolację będzie twaróg. W czasie diety ograniczamy spożywane pokarmy, czasem w ogóle nie jemy kolacji myśląc, że pomoże nam to w odchudzaniu. Nic bardziej mylnego. Nie jedząc kolacji spowalniamy nasz metabolizm, a to sprzyja odkładaniu się tłuszczu. Głodny organizm w nocy będzie „zjadał” mięśnie i odkładał tłuszcz. Jeżeli na kolację spożyjemy chudy twaróg, bogaty w białko (100 gram twarogu = ok 25 gram białka = ok 100 dobrych kcal) nasz metabolizm nie zwolni. Twaróg szybko się strawi, ale białko będzie się długo wchłaniać, w nocy dostarczy pożywki dla naszych mięśni i pobudzi metabolizm do spalania tłuszczu. Sukcesem odchudzania jest stałe pobudzanie metabolizmu, nie pozwalajmy mu zwalniać. Trzeba jeść niewielkie porcje co 3 godziny i koniecznie kolację. Pamiętajmy nie jedzmy na noc nic słodkiego, bo podwyższa to poziom insuliny we krwi, a ona pomaga tłuszczowi odkładać się w wałeczki.

Poza tym twaróg jest pyszny. Można go przyrządzić ze szczypiorkiem i rzodkiewką lub zrobić pastę rybną z wędzoną makrelą i jajkiem.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD