Kiedy przedstawić partnera rodzinie?


(fot. babyonline.pl)

(fot. babyonline.pl)

Niektórzy hołdują zasadzie, przedstawiania każdego partnera rodzinie. Jeśli jednak prowadzimy zawoalowane życie towarzyskie, nie jest to najlepszym rozwiązaniem.

Podczas kiedy sami lubimy zmiany, nie powinniśmy fundować swoim bliskim obrazu takiej destabilizacji. Nie ma to na celu ukrywania się, lecz swoje życie intymne, warto zostawić czasem tylko dla siebie. Jednym z aspektów tego wyboru jest, możliwość uniknięcia tłumaczeń i poważnych rozmów z bliskimi. Darujemy sobie samym wówczas niewygodne pytania i niezręczne odpowiedzi. Ten atut jest faktem bardzo pozytywnym. Biorąc pod uwagę uczucia również naszych bliskich, możemy zaoszczędzić im tylu emocji. Najważniejszą jednak istotą tego tematu, jest wprowadzenie partnera do naszych światów. Rodzina to najbliższe nam otoczenie duchem, oczywiście w zdrowych relacjach normatywnych. Przedstawiając partnera jej, dajemy wyraz temu, iż ta osoba jest dla nas ważna. To sygnał wysyłany tej drugiej osobie jak i bliskim. Warto mieć na względzie wzniosłość tego postanowienia.

Nakręcono o tym nie jeden film. Początkujący niesamowitą przygodę film pod tytułem ”Poznaj moich rodziców”, jest wręcz przerażający w swej komice. Nie należy się jednak obawiać, jedyne co możemy zrobić, to żywić głęboką nadzieję, że wszystko co wydarzyło się w tym filmie, nie spotka nas. Możemy mieć nadzieje na to, że nasi bliscy zostaną oczarowani osobą bliską naszemu sercu. Jeśli jednak nie, to z szacunku dla nas samych być może, na ich twarzy ujrzymy cień uśmiechu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD