Masz wybór


(fot. kobieta.onet.pl)

(fot. kobieta.onet.pl)

Na rynku jest wiele dostępnych środków zapewniających antykoncepcje. Decyzja jest wyłącznie kwestią indywidualnego wyboru.

Najpopularniejszą formą uniknięcia ciąży jest prezerwatywa. Dzięki niej unikamy nie tylko bycia rodzicem, ale również chorób przenoszonych drogą płciową. Można ją stosować wraz innymi hormonalnymi rozwiązaniami. Plastry hormonalne są wygodne w użyciu. Należy o nich pamiętać jedynie podczas cotygodniowej zmiany. Ich zaletą jest fakt, iż omija przewód pokarmowy, przez co nasza dieta, bądź zaburzenia danego przewodu, nie mają wpływu na działanie plastra.

Mają bardzo wysoki wskaźnik bezpieczeństwa, dzięki temu możemy czuć się spokojnie i swobodnie podczas stosowania. Jeśli zdecydujecie się jednak na pigułkę, która niewątpliwie zapewnia nam równie bezpieczny sen, musimy o niej pamiętać. Wymaga ona zażywania co dzień o tej samej porze. Pigułka jednak może nie zostać wchłonięta przez organizm wystarczająco by zadziałać. Taka sytuacja może zaistnieć podczas grypy jelitowej lub niestabilnej diety. Pigułka wchłaniana jest przez przewód pokarmowy, dlatego wszelkie zmiany w tym obszarze, mogą wpłynąć na jej działanie. Należy o tym pamiętać. Naszą alternatywę stanowią również spirale. Wymaga ona założenia w gabinecie ginekologicznym, koniecznie podczas menstruacji. Spirala standardowa zakładana na 3 lub 5 lat, niewątpliwą zaletą jest to, że po wyjściu z gabinetu możemy całkowicie o niej zapomnieć. Jedyne co musimy zrobić to zaznaczyć dzień w kalendarzu na 3 lub 5 lat do przodu, by pamiętać o wyciągnięciu jej, oczywiście przez ginekologa. W okresie jej noszenia, obfitość miesiączek może się zwiększyć i tak raczej dzieje się w większości przypadków. Dlatego nie jest ona odpowiednia dla kobiet, które już przed jej założeniem, borykają się co miesiąc z problemem obfitości. Spirale hormonalne natomiast zakładamy na 6 miesięcy. Jej działanie stworzone jest na zasadzie plastra. Przez cały cykl uwalnia hormony do krwi, przez co nasz organizm pracuje w rytmie cyklicznym tak jak podczas stosowania plastrów lub pigułek. Niewątpliwie dobre rozwiązanie, da nam swobodę i nie obciąży naszego organizmu.

Krążki dopochwowe, to twór do którego osobiście ciężko mi się przekonać. Jeden krążek wkładamy w zaciszu własnej toalety, wyjmując go po 3 tygodniach i robiąc tydzień przerwy. Tak jak podczas pigułek. Zaletą jest ominięcie przewodu pokarmowego, jednak minusem możliwość wypadnięcia. Takie ryzyko może mieć miejsce podczas stosunku sexualnego, wówczas należy go opłukać i włożyć z powrotem w odpowiedni sposób przedstawiony w instrukcji.

Zastrzyki hormonalne chętnie są aplikowane kobietą w okresie połogu. Zawierają mniejszą dawkę hormonów, by nie zaszkodziły zdrowiu świeżo upieczonej mamie. Przez swoją delikatniejszą formę działania, ich procent skuteczności również się zmniejsza. Nie ma środków idealnych. Same musimy wybrać odpowiednie dla naszej wygody rozwiązanie. Możliwości jest nie mało, dlatego dobrze skonsultować się z lekarzem i wspólnie dobrać odpowiedni produkt.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD