Jędrna twarz bez skalpela


(fot. gruper.pl)

(fot. gruper.pl)

Facefitness, czyli gimnastyka twarzy, wspomaga regenerujące działanie kremów na noc. Zalecały ją już dawno wielkie damy urody z Heleną Rubinstein i Nadią Payot na czele. 

W Polsce swój system fintessu twarzy promuje Patrycja Kondracka, absolwentka wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Ćwiczenia poprawiają ukrwienie skóry, napięcie mięśni oraz modelują kształt twarzy. Za ich pomocą można pozbyć się podwójnego podbródka, zmarszczek, opuchnięć pod oczami oraz poprawić koloryt cery. Takie efekty można osiągnąć dzięki specyficznej budowie twarzy, której mięśnie przyczepione są bezpośrednio do skóry. Kiedy je wzmacniamy i uelastyczniamy, wygładzamy i napinamy skórę. Pięć minut facefintessu przed aplikacją kremu na noc zintensyfikuje jego działanie regenerujące i przeciwzmarszczkowe.

Ćwiczenie 1 polega na prasowaniu czoła. Połóż dłoń na czole tak, by jej nasada znalazła się między brwiami. Ręka całą powierzchnią powinna dotykać czoła i głowy. Krótkimi ruchami naciskaj nasadą dłoni przestrzeń między brwiami tak, jakbyś pompowała powietrze. Powtórz 15-20 razy. To ćwiczenie rozprostowuje zmarszczki lwa.

Ćwiczenie 2 nosi nazwę „okularki”. Zrób kółeczka z kciuków i palców wskazujących i przyłóż je do oczu. Palce wskazujące powinny się znaleźć na łukach brwiowych, a kciuki na kości oczodołu pod dolną powieką. Naciągnij powieki i w tej pozycji staraj się mrużyć oczy. To ćwiczenie zapobiega opadaniu powiek.

Ćwiczenie 3 to tzw. „buziak”. Unieś brodę do góry i w tej pozycji wysuwaj usta jak do pocałunku. Możesz cmokać. Ten prosty ruch ćwiczy mięśnie okrężne ust, zapobiegając drobnym zmarszczkom. powtórz 15. razy.

Ćwiczenie 4- „balonik” i „gejsza”. Na przemian nadymaj policzki, jakbyś dmuchała balon, a potem wciągaj je, aż usta przybiorą kształt małego serduszka, jak usta gejszy. Powtórz to ćwiczenie 15. razy. Ujędrnisz w ten sposób policzki, podbródek oraz mięśnie wokół ust i uwypuklisz wargi.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD