Słońce w tubce, czyli jak używać samoopalaczy


(fot. strefakobiety.pl)

(fot. strefakobiety.pl)

Wiosną zrzucamy z siebie warstwy ubrań i odsłaniamy blade, pozimowe ciało. Jak w ciągu paru godzin dodać mu złotego odcienia opalenizny, nie narażając skóry na negatywne promieniowanie UV? Rozwiązaniem jest nałożenie samoopalacza.

Pewnie niejedna z nas pamięta samoopalacze, które zostawiały na ciele brązowe smugi i dlatego omija ten typ kosmetyków szerokim łukiem. Jednak nie trzeba bać się nowoczesnych samoopalaczy – właściwie nałożone dają efekt jednolitej, złocistej opalenizny, a dodatkowo zawierają mnóstwo pielęgnujących składników. Posmarowana nimi skóra staje się więc jednocześnie dobrze odżywiona, nawilżona i jedwabiście gładka.

Jeśli potrzebujesz szybkiego, spektakularnego efektu, sięgnij po samoopalacz. Jeżeli zależy ci na delikatnej opaleniźnie, uzyskiwanej stopniowo, lepiej sięgnąć po balsam lub krem brązujący. Jednak wcześniej warto przygotować skórę na te kosmetyki. Dobrze jest dzień wcześniej zrobić peeling, a parę godzin przed zabiegiem natrzeć ciało balsamem. Nakładając preparat na gładką i nawilżoną skórę, uzyskasz opaleniznę bez smug i plam.

Jak nałożyć samoopalacz? Najpierw załóż rękawiczki. Aplikuj kosmetyk uważnie, rozsmaruj go kolistymi ruchami, z góry na dół. Na łokcie i kolana nanoś mniej preparatu, żeby nie powstały ciemniejsze plamy. Poczekaj chwilę nim się ubierzesz. Tego dnia nie wkładaj białych ani obcisłych ubrań. Opalenizna powinna pojawić się w ciągu godziny, ostatecznie jednak zależy to od rodzaju produktu i właściwości skóry. Zmieniony kolor powinien utrzymywać się około tygodnia, jednak aby go wzmocnić, nakładaj preparat co 3-4 dni. Balsamy stopniowo opalające można stosować codziennie. Gdy podczas nakładania samoopalacza coś się nie uda, należy zmyć produkt i zrobić peeling. Można przetrzeć skórę sokiem z cytryny – kwasy przyspieszą proces złuszczania naskórka i dzięki temu szybciej pozbędziesz się niechcianej opalenizny. Pomogą także tonik i balsam z kwasami AHA.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD