Anja Rubik – polska ikona mody


(fot. lula.pl)

(fot. lula.pl)

Znajduje się w czołówce najlepszych modelek na świecie, a w swoje kreacje ubierają ją tacy projektanci jak Valnetino, Versace, Ralph Lauren czy
Dolce & Gabbana. Polka, która podbija świat mody! Anja Rubik!

W Częstochowie uczęszczała do Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej, a także do I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO. Karierę modelki rozpoczęła w wieku 15 lat. W 2000 roku zgłosiła się do konkursu, który wygrała, a nagrodą był kontrakt z paryską agencją modelek. W tym samym roku zadebiutowała na wybiegu.

W 2002 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie z marszu otrzymała propozycję współpracy od takich marek jak Burberry, Stella McCartney i Jil Sander. To właśnie dzięki nim Anja otrzymała szansę pokazania się na wybiegu w Paryżu i Mediolanie. W 2005 roku portal style.com umieścił ją w pierwszej dziesiątce najlepszych modelek świata.

Rubik została twarzą Emporio Armani, Jimmy Choo, a także pozowała dla najlepszych magazynów mody, jak Vogue, Elle czy Harper’s Bazaar.

W 2010 roku zaprojektowała własną kolekcję butów i torebek dla Quazi, a także wraz z mężem, Sashą Knezevicem została ambasadorką marki Apart.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD