Newsy z rynku


(fot. biznes.gazetaprawna.pl)

(fot. biznes.gazetaprawna.pl)

Dziś mamy dla wszystkich osób kilka newsów ze świata rynku pracy, gospodarki i finansów. Oto one.

Zapowiadana do niedawna walka z bezrobociem oraz poprawa sytuacji na rynku pracy wydaje się już być fikcją. W samym tylko kwietniu upadłość ogłosiło ponad osiemdziesiąt firm, które zatrudniały aż cztery tysiące osób. Zwolnienia te dokonały się w takich branżach jak usługi i handel. Na giełdzie także nie jest wesoło – bankrutuje tam wiele firm.

Są już także dostępne statystyki z roku 2012. Mówią one, że na umowach śmieciowych albo na umowach o pracę na czas określony zatrudnionych jest około 4 mln Polaków. To dużo. I chociaż władze naszego kraju prowadzą wciąż statystyki na ten temat, a związki zawodowe protestują w celu ukrócenia takich praktyk pracodawców, to niewiele wskazuje aby miało się to zmienić. Polskie przepisy w tym zakresie należą do najluźniejszych w Europie, a sami Polacy nie mają wyjścia i pracują zatrudnieni na takie umowy.

Czekamy cały czas na bardziej optymistyczne wieści, i jak tylko się czegoś dowiemy – damy znać. A póki co, ważne jest aby pomimo niekorzystnej sytuacji nie poddawać się, bo rynek pracy promuje osoby przedsiębiorcze, pewne siebie, doświadczone i świadome swoich mocnych i słabych stron. I tego się trzymajmy.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD