Treningi interwałowe z Ewą Chodakowską, czyli treningi o zmiennej intensywności


(fot. milionkobiet.pl)

(fot. milionkobiet.pl)

Nie od dziś wiadomo, że treningi interwałowe, czyli te o zmiennej intensywności, to doskonały sposób na szybsze spalenie zbędnych kalorii. Co więcej, nasz organizm spala kalorie nawet po skończonym treningu, co daje świetne efekty w odchudzaniu. Takie treningi są bardzo męczące, jednak okazało się, iż wcale nie trzeba ćwiczyć z maksymalną intensywnością i zachowaniem stosunkowo krótkich przerw, by uzyskać ekspresowo wspaniałe efekty.

Taki rodzaj treningu, czyli trening interwałowy, proponuje trenerka osobista Ewa Chodakowska. Dzięki zmiennej intensywności treningu- najpierw ćwiczenia kardio, następnie siłowe i modelujące sylwetkę, spalamy kalorie jeszcze długo po skończonym treningu. Te treningi są odpowiedzialne za niezwykłe metamorfozy Polek, które można zobaczyć na profilu Ewy na facebooku. Jej słynne treningi są dostępne za darmo w internecie, noszą nazwę kiler i turbo spalanie.

Można osiągnąć taki sam rezultat dzięki krótszym, 30-60 sekundowym, interwałom, jak i w przypadku 2-minutowych dynamicznych sesji. Polega to na tym, żeby przeznaczać sobie tyle samo czasu na odpoczynek, co na ćwiczenia. Ćwiczy się wtedy mniej intensywnie, np. na 85-90% swoich możliwości. W ten sposób można sobie zapewnić szybką regenerację organizmu, zapobiega się także zmęczeniu i zmniejsza się ryzyko dużego zakwaszenia mięśni.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD