Okulary czy soczewki kontaktowe?


(fot. dbam-o-siebie.pl)

(fot. dbam-o-siebie.pl)

Okulary to dodatek, który nigdy nie wychodzi z mody. Zmieniają się tylko ich fasony, wzory i kolory. Konkurencją dla nich stały się soczewki kontaktowe. Co jest teraz bardziej modne?

Mimo iż soczewki królują na świecie od 1889 roku, wiele osób myśli, że jest to jeden z najnowszych wynalazków techniki i medycyny. Moda na noszenie soczewek rozprzestrzenia się coraz dalej. Głównym powodem jest brak ograniczonej widoczności, tak jak ma to miejsce w przypadku okularów. Soczewka przylegając do powierzchni oka, nie stwarza żadnych barier wzrokowych. Dodatkowym komfortem jest brak przysłowiowego „ciężaru” na nosie i za uszami, a zimą soczewka nie paruje kiedy wejdziemy do ciepłego pomieszczenia.

Czyżby okulary miały poważną konkurencję? Niekoniecznie. Ponieważ moda ciągle się zmienia, a trend goni trend, niezwykle popularne stały się okulary, tzw. „zerówki”, a więc wyglądające jak korekcyjne, jednak nieposiadające specjalnych szkieł. Daje to możliwość noszenia soczewek i okularów w tym samym czasie, a także możliwość wariacji stylami okularów, które teraz można kupić za naprawdę niską cenę w przeciwieństwie do okularów korekcyjnych.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD