Sposób na gładkie nogi


(fot. groupon.pl)

(fot. groupon.pl)

Gładkie ciało to wizytówka zadbanej kobiety w każdym wieku. Zbliża się lato i każda z nas będzie miała wiele okazji, aby odsłonić trochę więcej. Na szczęście szeroka gama produktów do domowej depilacji pozwoli nam poczuć się pewnie i komfortowo nawet w najkrótszych spódniczkach i sukienkach. 

Jest wiele łatwych i zarazem skutecznych metod depilacji, które niewielkim nakładem czasu i pieniędzy można wykonać samodzielnie w domu. Od kilku rodzajów maszynek do golenia, poprzez kremy depilujące, żele i pianki, po plastry z woskiem. Do tego mamy do wyboru wiele środków pielęgnacyjnych po zabiegu, które szybko zregenerują skórę oraz wydłużają efekt aksamitnie gładkiego ciała. Pozostaje pytanie – jaki produkt wybrać?

Golenie tradycyjną maszynką to najłatwiejszy sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Warto przy tym pamiętać, że najlepszy efekt dają te z trzema i więcej ostrzami, które depilują bardziej precyzyjnie niż te wyposażone w jedno lub dwa. Jednak depilacja każdym rodzajem maszynki wymaga zastosowania odpowiednich działań, które ochronią skórę przed podrażnieniem.

Dłuższy efekt depilacji zapewniają preparaty chemiczne. Kremy depilujące zawierają substancje rozpuszczające keratynę – główny budulec włosów. Wystarczy dokładnie pokryć włoski warstwą specyfiku i odczekać kilka minut. Następnie za pomocą specjalnej szpatułki usunąć krem, a jego pozostałości spłukać wodą. Kosmetyk rozpuści zarówno krótkie, jak i te dłuższe włoski, które odrastają po ok. 3-4 dniach.

Depilacja woskiem często stosowana jest w salonach kosmetycznych, ale można ją wykonać także w domu. Do wyboru są plastry do depilacji na zimno lub wosk do podgrzewania wraz z aplikatorem. Dla początkujących najlepsze będą gotowe plastry pokryte woskiem. Należy je rozgrzać poprzez energiczne pocieranie dłońmi, rozdzielić podwójny plaster i jeden z nich nałożyć na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie docisnąć go do skóry i energicznym ruchem zerwać w przeciwną stronę niż został nałożony. Włoski wyrywane są z cebulkami, dzięki czemu wolniej odrastają i są słabsze.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD