Zbliża się lato – wyrzeźb swoje ciało


(fot. we-dwoje.pl)

(fot. we-dwoje.pl)

Lato coraz bliżej, a wiadomo, że najprzyjemniej się ćwiczy, kiedy pogoda dopisuje. Otwierają się przed nami nowe możliwości, gdyż nie musimy chodzić na siłownię czy pływalnię, aby poćwiczyć.

Bieganie, pływanie, rolki, rower. Nie ma idealnego sposobu na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Lato daje nam możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, co ma przynajmniej dwie zalety: w przyjemny sposób spędzamy wolny czas, możemy się odstresować w miłych okolicznościach przyrody, a także jednocześnie spalamy kalorie i rzeźbimy swoją sylwetkę. Nie ma idealnego sportu dla każdego, dlatego wybierz to, co lubisz.

Możliwości jest naprawdę dużo, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia oraz oczywiście, lenistwo. Aby uzyskać lepszą kondycję, samopoczucie i piękne ciało, wystarczy poświęcić na ruch jedynie kwadrans dziennie. Pływanie to sport idealny niemal dla każdego, nawet dla kobiet w ciąży. Rozwija wszystkie mięśnie – jego urozmaiceniem może być aqua-aerobic. Pomaga schudnąć, a dzięki wyporności wody, wysiłek wydaje się mniejszy. Pływanie wysmukla i rzeźbi ciało, nie obciążając przy tym kręgosłupa oraz stawów. Ruch w wodzie także ujędrnia ciało i pomaga w walce z cellulitem. Z kolei jazda konna pomaga zachować odpowiednią postawę ciała, ćwiczy wiele partii mięśni, w tym łydek, ud, brzucha, pleców. Jedynym minusem jest to, iż jest to dość kosztowny sport – lekcje jazdy konnej nie należą do najtańszych. Rolki modelują pośladki oraz uda. Szybka jazda na rolkach to rozrywka, która jednocześnie pozwala spalić wiele kalorii. Natomiast rower ćwiczy mięśnie łydek, ud, pośladków i pleców. Trzeba tylko ustawić na odpowiedniej wysokości siodełko i kierownicę. Siatkówka, koszykówka, badminton to sama przyjemność. Poprawiamy kondycję, koordynację ruchową, poczucie rytmu, a jednocześnie miło spędzamy czas w towarzystwie. Jednak jeśli żadna z tych aktywności nie przypadła nam do gustu, proponuję relaksujące spacery po plaży. Nadmorski piasek to idealny peeling i masaż dla stóp.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD