Wpływ seksu na stres


(fot. benc.pl)

(fot. benc.pl)

Negatywny wpływ stresu na seksualność jest ogólnie znana. Migreny „łóżkowe” u kobiet i zaburzenia erekcji u mężczyzn to wynik jego działań.

Zastanowiłam się kiedyś nad tym aby odwrócić pojęcia i spróbować odpowiedzieć na pytanie – jaki jest wpływ seksu na stres.

Seks może stresować w sytuacjach kiedy partner nie spełnia naszych oczekiwań. Na samą myśl o kochaniu wzrasta napięcie i niepokój, niecierpliwimy się, nie – aby przeżyć upojne chwile, lecz – żeby jak najszybciej mieć to za sobą. Widać to szczególnie u par, gdzie spełnianie tak zwanych „obowiązków małżeńskich” jest wpisane w codzienne życie. Zwykle kobiety podchodzą do seksu bardziej emocjonalnie i przez to więcej się stresują, ale dla sprawiedliwości należy dodać, że dotyka to również mężczyzn. Zbliżający się wieczór wywołuje zamiast podniecenia, nerwowość. Wymieniłam wieczór, dlatego, że jest to akceptowana pora miłości dla większości z nas, mimo iż mamy do dyspozycji całą dobę i być może w południe byłoby milej. To tylko jeden z przykładów, na podstawie których doszłam do wniosku, że seks jest powodem powstawania stresu.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD