Wdzięczność i miłość


(fot. gstatic.com)

(fot. gstatic.com)

Mężczyźni oddając nam, kobietom swoje miejsca, w dotąd zarezerwowanych dla nich zawodach i funkcjach zapominają i starają się usilnie byśmy i my zapomniały, że świat na początku był matriarchalny. Tak twierdzą nawet sami mężczyźni, choćby Robert Graves, teoretyk matriarchatu.

To mężczyźni przewrócili go do góry nogami. Odebrali kobiecie pierwszeństwo i opanowali życie będąc istotami silniejszymi. Ustanowili patriarchat. Nie zmieniło to faktu, kobieta jest takim samym człowiekiem jak mężczyzna. Takim samym, ale jednocześnie innym. Czy będzie górnikiem, hutnikiem, politykiem czy pułkownikiem albo inżynierem, zawsze pozostanie kobietą. Różnica płci nie ulegnie zatarciu przez wykształcenie i stanowisko. Tak jak mężczyzna nigdy nie urodzi dziecka! Ważny jest więc szacunek dla nas, a nie tylko stanowiska. Nie utraćmy cech kobiecości oddając się tak zwanym męskim zajęciom.

W zamian zaoferujmy naszym panom swobodny dostęp do kuchni, zmywania, odkurzania, nie tylko wygodny fotel przed telewizorem. Okażmy swą miłość. Jeśli oni chcą oddać nam swoje domeny, odwdzięczmy się!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD