Słodka buzia na lato


(fot. magicsport.pl)

(fot. magicsport.pl)

Piękna i zadbana skóra na twarzy jest marzeniem każdej kobiety.  Walka o zdrowy wygląd skóry trwa cały rok.  W tym celu pomagamy sobie kremami, masażami na twarz i okładami z zimnego ogórka pod oczy.

Najważniejszym krokiem do tego, aby skóra wyglądała młodo i sprężyście jest odpowiednie złuszczanie się naskórka. Od urodzenia nasza skóra łuszczy się samoistnie, jednak z czasem ten proces spowalnia się i trudniej nam zadbać o promienny wygląd twarzy i dekoltu. Z pomocą przychodzi nam wtedy peeling, który pomaga nam złuszczyć i usunąć martwy naskórek co stymuluje komórki w warstwie podstawowej skóry do szybszego odrodzenia. Na rynku mamy wiele dostępnych peelingów. Najprościej możemy je podzielić na mechaniczne, które ścierają martwy naskórek oraz chemiczne, które zawierają pewne substancje złuszczające. Jak zawsze jednak, uważam, że w naturze siła. Poniżej przedstawiam krótki przepis na letni peeling cukrowy, który możemy wykonać bez wychodzenia z domu.

Składniki:
* cukier
* oliwa z oliwek
* miód
* oliwka dla dzieci

Przepis:

Na talerzyk wysypujemy 1/4 szklanki cukru. (W tym celu możemy użyć zwykłego białego cukru z grubszym kryształem, albo np. brązowego czy trzcinowego z mniejszym kryształkami, które są mniej inwazyjne dla skóry twarzy). Dodajemy mniej więcej tyle samo oliwy z oliwek i wszytko dokładnie mieszamy. Kiedy cukier wypije już całość oliwy z oliwek dodajemy dwie łyżeczki oliwki dla dzieci i znów mieszamy. Jeżeli zależy nam na tym aby skóra była gładka i pachnąca dodajemy łyżkę miodu. Miód ma właściwości antybiotyczne i pomaga przy podrażnieniach naskórka.  Tak przygotowaną mieszankę możemy również użyć na spierzchnięte lub wysuszone słońcem usta.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD