Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton?


(fot. 5top.pl)

(fot. 5top.pl)

Słynne torebki pojawiają się na eBay codziennie. Nie brakuje ich również na polskich serwisach aukcyjnych. Kuferek z logiem LV to najczęściej podrabiany model na świecie!

Decydując się na zakup torebki tej marki, warto pamiętać o kilku zasadach:

1) Nie kupujemy torebki na bazarkach, allegro, ebayu. Możliwe, że jeden egzemplarz na tysiąc jest oryginalny, ale płacąc taką kwotę jaką płacimy, nie warto ryzykować. Oryginałów nie sprzedają również na lotniskach czy na placach w miejscowościach turystycznych. Najlepiej wybrać się do oryginalnego butiku i tam nabyć wymarzony model. Od niedawna również w Polsce został otworzony pierwszy butik marki.

2) Oryginalnej torebki nie dostaniemy w cenie promocyjnej, bowiem luksusowe marki nigdy nie organizują wyprzedaży. Ceny wahają się w granicach 500 euro i więcej.

3) Warto również zwrócić uwagę na opakowanie! Oryginalna LV nigdy nie będzie miała papierowej metki. W środku jest zazwyczaj wizytówka i podziękowanie za zakup. Sama torebka jest złożona i schowana do materiałowego woreczka, następnie w sztywne pudełko oraz papierową torbę.

4) Każdy model ma w środku numer seryjny (pod kieszonką, na rączce). Ze sklepu poza zwykłym paragonem, dostajemy również wydrukowane potwierdzenie zakupu.

5) Nie wszystkie torebki LV są w całości wykonane ze skóry, jednakże elementy skórzane w oryginalnym modelu z czasem ciemnieją.

6) Warto zwrócić uwagę również na słynne logo. Przede wszystkim torebki LV są wykonane z jednego kawałka skóry, więc oczywiste jest, że z drugiej strony torebki, literki będą odwrócone „do góry nogami”. Ponadto literki nigdy nie pojawią się na przeszyciach.

7) Oryginalne torebki nie mają usztywnionego dołu. W przypadku większości podróbek dno jest usztywnione.

Co sądzicie o tych torebkach? Czy któraś z was jest już właścicielką luksusowego modelu?

(fot. kobietanaj.pl)

(fot. kobietanaj.pl)

(fot. szafa.pl)

(fot. szafa.pl)

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD