Dobrze poinformowane źródła


(fot. polskalokalna.pl)

(fot. polskalokalna.pl)

W autobusie nie ma zakazu rozmów między pasażerami. Nie zabrania się śmiechu. Nie nakazuje milczenia. Zwykła kultura osobista skłania nas do ściszonych rozmów i delikatnych chichotów.

Ostatnio podróżuję owymi środkami lokomocji dość często i trafiłam na sytuację, która, mnie osobiście, nie bardzo się spodobała.

Na jednym z przystanków wsiadły dwie kumoszki wracające z zakupów i usiadły obok siebie. Zaczęły rozmowę, ale tak, jakby siedziały na przeciwległych krańcach pojazdu. Mówiły prawie jednocześnie, śmiejąc rubasznie i przekrzykując się, na temat osób trzecich, bliżej nie znanych, podejrzewam, nie interesujących resztę podróżnych. Mnie nie interesowało, ze córka Baśki nie zdała matury, ale się nie wydają i mówią, że idzie na studia, i że Stefan chodzi co wieczór do Krysi, wychodzi bardzo późno, i co oni tam robią. Że jak mąż owej Krysi wróci z Anglii, to będzie dopiero pasztet.

Myślę, że pasztet  to już był, bardzo nawet niesmaczny, gdy panie tak sobie konwersowały, bez opamiętania. Na szczęście nie jechały bardzo daleko. Potem nastąpił odsap dla uszu.

Czy jest jakiś sposób na powstrzymanie gadatliwych osób, które same tego nie potrafią zrobić?

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD