Moda na rozwod


(fot. plusthings.com)

(fot. plusthings.com)

Rozmawiając ostatnio  z przyjacielem usłyszałam od niego pewną sentencję, która utkwiła mi w pamięci- „Bo kiedyś jak coś się psuło, to się to naprawiało. Teraz idzie się do sklepu i wymienia na nowszy model.”

Słowa te poruszyły mnie i dały powód do pewnych przemyśleń. Czy możemy odnieść to do związków? Czy za czasów naszych dziadków było łatwiej być w związku? Chyba nie, a mimo wszystko w tamtym okresie ludzie nie rozwodzili się tak często jak teraz. Większość małżeństw nie przetrwa pierwszych 5 lat razem. Rozwód stał się sposobem na życie. Pobierzemy się, a jeżeli coś nam się nie spodoba to się rozwiedziemy. Zabezpieczamy się w każdy możliwy sposób przed ewentualną stratą części siebie, przed ślubem już nikogo nie dziwi, że para podpisuje intercyzę. Sprzedajemy się.  Wszystko co dzieje się w życiu szarych obywateli, kreują media i gwiazdy. Kiedy małżeństwa zaczęły się rozpadać na porządku dziennym w Hollywood czy na własnym Polskim ogródku, dostaliśmy zielone światło do ich naśladowania.  Nie mówię tutaj oczywiście o związkach toksycznych, które należy zakończyć dla własnego dobra. Ale o parach, które kiedyś tak bardzo się kochały, a teraz idą na skróty. Przykładem par, których kiedyś łączyło wielkie uczucie, a teraz się rozwiedli może być:

Małgorzata Rozenek i Jacek Rozenek

(fot. se.pl)

(fot. se.pl)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Różyczka i Michał Marzec

(fot. pudelek.pl)

(fot. pudelek.pl)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nigella Lawson i Charles Saatchi,

(fot. telegraph.co.uk)

(fot. telegraph.co.uk)

 

 

 

 

 

 

 

 

w trakcie rozwodu jest też Katarzyna Figura i Kai Schoenhals

(fot. m.pomponik.pl)

(fot. m.pomponik.pl)

 

 

 

 

 

 

 

 

oraz  małżeństwo które zdawało przetrwać wszystko, chorobę i walkę ze śmiercią. Do sądu bowiem wpłynął wniosek o rozwód  Michaela Douglasa  i Catherine Zeta-Jones.

(fot. imdb.com)

(fot. imdb.com)

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD