Zaklęty krąg


(fot. jaworzno.zak.edu.pl)

(fot. jaworzno.zak.edu.pl)

Pracodawcy poszukują osoby ze stażem pracy lub z doświadczeniem w zawodzie. Młodzi ludzie poszukują swojej pierwszej pracy, w której mogliby zdobywać doświadczenie.

Niedawno, w rozmowie z moimi młodymi przyjaciółmi, pojawił się temat pracy. Nie tylko wakacyjnej. Bo o taką nie jest tak trudno jak o stałą. Po skończeniu szkoły próbowali znaleźć zatrudnienie. Mają wykształcenie w konkretnych zawodach, ale zero praktyki. Bo i skąd, jeśli dopiero co skończyli edukację. Nie ważne, że z bardzo dobrymi wynikami, szczególnie z przedmiotów zawodowych. Brak stażu w zawodzie eliminuje ich od razu, jako kandydatów na pracowników.

Żeby nabrać choć odrobinę doświadczenia konieczne jest wykonywanie zawodu, przez, choćby niewielki, okres czasu. Nie każdy ma możliwość uruchomienia własnej działalności. Ale ta droga, jeśli są możliwości, daje jednak szansę zdobycia praktyki. Inaczej młodzi ludzie dostają się w zaklęty krąg. Bez praktyki nie mają szans na pracę. Bez pracy nie mają szans nabywać doświadczenia.

Moi młodzi przyjaciele marzą, żeby jakiś czarodziej zdjął zaklęcie z tego kręgu. Chcą pracować i przysparzać państwu dochodów, a nie zasilać szeregi bezrobotnych!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD