Plotki przy kawowym stoliku – za zdrowie Narodowej


(fot. eska.pl)

(fot. eska.pl)

Filiżanki z kawą poszły w górę. Za zdrowie naszej narodowej kadry piłkarskiej, która w ostatnich dniach awansowała w rankingu FIFA  aż – o trzy pozycje. I za zdrowie młodej pary!

Zastanawialiśmy się, czy bezpośredni wpływ na awans naszych piłkarzy miał Robert Lewandowski. Niedawno (a może dawno, bo 23 czerwca), złożył przysięgę małżeńską i z jego wypowiedzi wynikało, że wszystko poszło według planu, jest zadowolony, szczęśliwy. Młodzi nie robili wiele szumu przed ślubem i nie do pomyślenia, ale niektórym, zagorzałym, wydawałoby się kibicom, to wydarzenie umknęło, a dowiedziawszy się z prasy, że już po wszystkim byli więcej niż zdziwieni. A jakże zawiedzione są panie, które podkochiwały się w przystojnym piłkarzu, z nadzieją. Nawet gdy nadzieja była malutką iskierką tylko, ale była. Jak tu teraz kochać – bez nadziei? Teraz, Lewy, będzie musiał dzielić czas na obowiązki domowe i sportowe. Chyba nie odbije się to na jego dyspozycji na boisku, bo jest bardzo potrzebny, zarówno w klubie, jak i w reprezentacji. Piękna małżonka, Anna Stachurska, też związana ze sportem (karate), na pewno będzie dopingowała pana Roberta do zdwojonych wysiłków na treningach i doda mu skrzydeł na boisku. Oby wspaniała gra młodego małżonka była zaraźliwa i reszta kadry poszła jego śladami. Nie, żeby się pożenili wolni jeszcze młodzieńcy, ale żeby zaczęli biegać po boisku z większą energią i przestali bać się piłki.

Jednak, gdyby ślub kadrowicza miał przełożenie na ranking, to dlaczego nie mieliby wstępować w związki. Trener powinien powoływać do kadry, tylko piłkarzy stanu wolnego, żeby zwiększyć szansę. Może za kilka lat znowu nasza Narodowa znalazłaby się chociaż w trzydziestce (trzydzieści pierwszych miejsc, w różnych pucharowych dyscyplinach sportu, jest punktowane), a może i wyżej? Kiedyś była w dwudziestce! Piękne, ale dawne czasy!

Wszystkiego najlepszego Młodej Parze i naszej  Narodowej.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD