Spokojnie – to tylko ponadgabaryty


(fot. e-wspolnota.com)

(fot. e-wspolnota.com)

Wielkie elementy konstrukcji wytwarzane w jednym miejscu, trzeba przetransportować tam, gdzie zostaną zmontowane i staną się mostem, elektrownią wiatrową, albo inną użyteczną budowlą. Najczęściej wykorzystuje się do tego samochody. Teleportacja jeszcze nie działa.

Takie ponadgabarytowe transporty dezorganizują ruch na drogach lub ulicach, czasem na dość długim ich odcinku, czy dużej części miasta. Przeważnie odbywa się to nocami, żeby utrudnienia nie były zbyt uciążliwe dla kierowców. Nie zawsze jest to możliwe i zdarza się, że w ciągu dnia trafiamy na takie zamieszanie na trasie naszego przejazdu. Ale nie pora jest tu ważna. Kierowcy zamiast okazać zrozumienie i poszukać objazdu lub uzbroić w cierpliwość, irytują się, zarażając swoją nerwową postawą tych bardziej spokojnych. Wytwarza się sytuacja stresująca, również dla odpowiedzialnych za tak skomplikowany przewóz wielkich rzeczy.

Oni nie robią na złość innym użytkownikom szos. Taką mają pracę. Już samo kierowanie pojazdem z wielkim ładunkiem do prostych nie należy. A jeszcze w mieście! Uszanujmy ich trud!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD