Wielkie domy mody projektują dla syna Kate i Williama!


(fot. pudelek.pl)

(fot. pudelek.pl)

Cała Wielka Brytania przez dziewięć długich miesięcy czekała na ten moment.  Następca tronu został powitany z wielkim hukiem i atencją. Również projektanci pragną obdarzyć małego księcia podarkami.

Okazało się, że na długo przed narodzinami prezenty zostały zaprojektowane i wykonane! Na przykład Dior stworzył całą kolekcję luksusowych ubranek dla chłopca. Całość została wykonana z delikatnego kaszmiru, a każdy haft czy koronka wymagały wielu godzin ręcznej pracy. Ubranka zostały dostarczone w skórzanych walizkach, które ozdobiono czterolistnymi koniczynkami.

Srebrna grzechotka i bransoletka to prezent od Very Wang. Zabawka została wykonana ręcznie, natomiast na bransoletce wygrawerowano napis „HRH”, czyli His Royal Highness. Anya Hindmarch, projektantka luksusowych dodatków, podarowała chłopcu pudełko z przegródkami do przechowywania pamiątek: nagrań, zdjęć, a nawet mlecznych ząbków!

Francuski projektant mody, Christian Lacroix, z myślą o księciu Jerzym stworzył głęboki wózek, przypominający hojnie zdobioną karocę, z powiewającą brytyjską flagą i wiszącymi u każdego boku lampionami. Ponadto Lacroix zaprojektował linię ubranek pasujących do wózka.

Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak prezent od Karla Lagerfelda. Dyrektor Chanel zaprojektował smoczek „Royal Dummy” z gumową koroną do ssania. Kontrowersyjna okazała się nazwa – „dummy” (tłum.: ssak, głuptas), która w połączeniu z królewską rodziną wywołała lekką konsternację.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD