Pytanie o modę


(fot. polska-moda.pl)

(fot. polska-moda.pl)

Dlaczego, na tak zwanym wybiegu, ciuchy są przeważnie dla młodych i szczupłych pań? Te starsze i puszyste też chciałyby się ubierać modnie, nie naśladując młodzieży.

Mając lat pięćdziesiąt i krągłości, już nie bardzo wygląda się w obcisłych spodenkach na zakupach. A zupełnie nie wiadomo co włożyć na spacer. Tym bardziej, gdy figura odbiega od modelowych figur.

Modny kolor zawsze można znaleźć, gorzej z modnym krojem. Noga nie wchodzi w obcisłe rurkowe spodnie, biodrówki stają się niewygodne, bo do pasa brakuje, a tam akurat jest mała fałdka, która uporczywie potem zwisa, tworząc wypukłość na dopasowanej bluzeczce. Czasem znajdzie się złośliwie pomiędzy bluzeczką a biodrówkami. I to co nie przeszkadza nastolatkom, w kilkanaście lat później nie jest już tak atrakcyjne, ani wizualnie, ani dla wygody.

Czy projektanci mody nie powinni narysować kilku choćby zestawów ubrań, prostych, ale gustownych, modnych, dla tych bardziej okrągłych i bardziej leciwych. Prezentować na początku pokazu, nawet tylko przez chwilkę. Na początku – żeby fotoreporterzy, świeżym okiem, zrobili foto i można było zobaczyć w gazecie, co warto na siebie założyć w sezonie.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD