Coraz bliżej Fashion Week w Łodzi!


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Tak, tak to już za tydzień. Największa modowa impreza w Polsce, oczywiście mowa o Fashion Week. Wydarzenie ważne nie tylko dla projektantów, firm odzieżowych, ale również dla nas, osób które nie zajmują się zawodowo modą, ale bez niej nie wyobrażają sobie życia.

Wszystko zaczyna się 15 października. W tym dniu już od godziny 10 rozpoczynają się warsztaty LTE THEM KNOW. Udział w nich poszerzy naszą wiedzę w branży odzieżowej. A czas spędzony umili nam przegląd trendów 2013/2014. Są to warsztaty płatne, aczkolwiek Fashion Week nie zapomina o studentach i osobach, które dopiero stawiają pierwsze kroki w modzie. Zorganizowane jest wiele warsztatów bezpłatnych,  jedyną rzeczą która trzeba zrobić to wypełnić formularz. Zachęcam was wszystkie, możliwe, że to doświadczenie zainspiruje was do tworzenia czegoś nietuzinkowego. I tutaj wykładem, który najbardziej mnie zainteresował jest: Bloggers and brands collaboration, what’s the deal?. Od pewnego czasu blogi modowe stały się bardzo popularne. Jednak polscy projektanci negatywnie wypowiadają się o tej branży, same bloggerki ostro konkurują między sobą. Ale jeżeli to, jest właśnie to, co chciałabyś robić, to ten wykład jest właśnie dla ciebie. Dowiesz się w jakiś sposób współpracować z markami i jak to jest mieć agenta. Tego wszystkiego dowiesz się od twórcy najbardziej znanego bloga modowego, mowa oczywiście o Yvan Rodić.

Nie zapominajmy o pokazach mody, według mnie kluczowym punkcie całej imprezy. Nie tylko polscy projektanci będą mieli szanse zaprezentować swoje kolekcje, ale również spotkamy gości zagranicznych. Przede wszystkim w DEZIGNER AVENUE pojawią się takie nazwiska jak: Dawid Tomaszewski, Agnieszka Orlińska, Jarosław Ewert, czy  Eva Minge. I to jest jeden z pokazów, na który ja czekam z niecierpliwością. Swoje kolekcie prezentowała w Nowym Jorku i Paryżu. Cały pokaz będzie połączony z wręczeniem nagrody International Star Diamond Award.

Impreza nie skupia się jedynie na znanych nazwiskach, ale daje możliwość rozwoju tym, którzy dopiero zaczynają. I tutaj dużym wydarzeniem dla fotografów jest YOUNG FASHION PHOTOGRAPHERS NOW. Na wystawie zostanie zaprezentowana twórczość  osób, które zostały wybrane przez Radę Programową. Dzięki temu, młodzi ludzie mają szanse na nawiązanie współpracy z różnymi magazynami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do Łodzi.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD