Grungowe propozycje na sezon jesień-zima 2013/14


(fot. lamode.info)

(fot. lamode.info)

Projektanci promują buntowniczy styl!

Seattle, czyli kolebka grunge. Nirvana, Soundgarden, Alice In Chains, Soundgarden… na koncertach tych zespołów młodzież upodabniała się do swoich idoli. Zupełnie nietypowy dla Ameryki styl szybko rozprzestrzenił się na ulice miasta, gdzie słychać było surowe, punkowe brzmienie.

Grunge to gatunek muzyczny, styl, ale również światopogląd. Młodzieży w Seattle nie interesowały problemy całego świata, chłopcy i dziewczęta skupiali się na sobie i swoich, najczęściej wyimaginowanych, rozterkach.  Postawa do-not-care znalazła wyraz w każdej najmniejszej płaszczyźnie życia. Widać ją było także w ubiorze.

Kurt Cobain musi przewracać się w grobie. W dzisiejszych czasach grunge, to przecież głównie moda, a gwiazdor sam powiedział, że „woli być martwy, niż modny”.  Także przygotowując stylizację na styl grungowy, nie do końca jest to do-not-care. Wybieramy typowe dla tego stylu części garderoby, porównujemy z innymi i starannie dopasowujemy dodatki, aby uzyskać efekt Kurta Cobaina. Grunge to zero glamouru, zero fajerwerków, zero efektów specjalnych. Garderoby fanów takiego stylu zawierają porwane swetry, wytarte dżinsy, sprane T-shirty i znoszone koszule flanelowe.

Inspirowanymi ulicami Seattle stylizacji nie brakuje także na wybiegach. W tym sezonie grunge będzie szczególnie modny! Ten styl lansują projektanci, tacy jak Saint Laurent Paris, Junya Watanabe, Rodarte, Vivienne Westwood i Jeana Paula Gaultiera.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD