Woda kokosowa


(fot. weganizm.blox.pl)

(fot. weganizm.blox.pl)

Madonna, Rihanna, Demi Moore – gwiazdy, których ulubionym napojem jest woda kokosowa. Woda ta, między innymi, opóźnia proces starzenia się komórek skóry.

Pozyskuje się ją z młodych, zielonych owoców. Z kokosa prosto do kartonika. Jest bogata w magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i C. Zawiera kinetynę – naturalny roślinny hormon wzrostu, który jest też w ludzkim DNA, a który właśnie opóźnia proces starzenia się komórek skóry.

Korzystnie wpływa na pracę serca, trawienie, ma właściwości antybakteryjne, a więc leczy. Nie zwiera laktozy i cukrów przez co mogą ją pić również cukrzycy i osoby nie tolerujące mleka, nawet małe dzieci. To tylko kilka przykładów z możliwości tej cudownej wody życia, wody kokosowej.

Ponadto jej poziom elektrolitów jest niemal identyczny jak w osoczu ludzkiej krwi. Czasami, w krajach Trzeciego Świata, podaje się ją dożylnie, tak jak płyn fizjologiczny, dla uzupełnienia elektrolitów i nawodnienia organizmu. W USA i na zachód od nas, woda ta cieszy się niezwykłą popularnością z powodu swoich niezwykłych właściwości. Madonna kupiła nawet całą firmę która taką wodę produkuje.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD