Jak napisać dobre CV?


(fot. mamazone.pl)

(fot. mamazone.pl)

Pytanie jest bardzo proste, odpowiedź na nie niekoniecznie. Jak napisać dobre CV? Oto kilka porad, które przydadzą się każdej osobie szukającej pracy.

Po pierwsze, bardzo trudno jest napisać CV, które spodoba się każdemu pracodawcy. Warto jest napisać więc kilka wersji dokumentu, a w każdej z tych wersji postawić nacisk na inne doświadczenia, tak by nasza kandydatura na stanowisko wydawała się być wzorową. Zupełnie inne CV napiszemy chcąc pracować jako telemarketer, a na przykład jako dyrektor finansowy wielkiej korporacji.

Jest kilka informacji, które zawsze musi się pojawić w CV, niezależnie od tego w jakie miejsce wysyłamy swoją aplikację. Będą to informacje dotyczące wykształcenia, czyli ukończonych szkół,, ale również doświadczenia zawodowego. Istotnym dla pracodawców jest również poziom znajomości języków obcych oraz wszystkie inne informacje, które są odpowiedzią na merytoryczne wymogi oferty pracy.

Poza tym, CV musi być czytelne – tak naprawdę potencjalny pracodawca poświęci na przeczytanie tego dokumentu kilka sekund – dobrze by było sprawić, by CV przykuło uwagę na dłużej. Dobrze by również było, gdyby nasze CV zajmowało tylko jedną stronę – było krótkie, a jednocześnie ukazywało nas w jak najlepszym świetle.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD