Zawód Freelancer


(fot. wp.pl)

(fot. wp.pl)

Rynek pracy wciąż się zmienia, niestety na gorsze. Bardzo ciężko jest teraz znaleźć pracę na tak zwanym „etacie”. Może więc warto pomyśleć o freelancerstwie?

Freelancer, czyli wolny strzelec, to osoba, która żyje wyłącznie z pozyskiwania zleceń. Także życie nie każdemu musi odpowiadać, wymaga ono, bowiem pewnego rodzaju odwagi jak i siły przebicia na rynku.

Najważniejszym narzędziem pracy wolnego strzelca jest sprawnie działający komputer z dostępem do Internetu. To właśnie tutaj freelancerzy mają szansę znaleźć masę ogłoszeń osób szukających tłumaczy, grafików oraz wiele innych osób, które muszą wykonać jedno, konkretne zadanie dla pracodawcy.

W freelancerstwie istotnym jest pozyskiwanie kontaktów. To zadowoleni klienci sprawią, iż będziemy zyskiwać dobrą opinię, a przez to, tak zwaną „pocztą pantoflową” możemy otrzymać zupełnie nowe zlecenie. Jeśli więc mamy jakieś umiejętności, które mogą przełożyć się na wykonanie zleceń warto pomyśleć o tym modelu pracy, zwłaszcza kiedy tradycyjne metody pozyskiwania pracy co raz rzadziej przynoszą oczekiwany efekt.

W freelancerstwie istotnym jest pozyskiwanie kontaktów. To zadowoleni klienci sprawią, iż będziemy zyskiwać dobrą opinię a przez to, tak zwaną “pocztą pantoflową” możemy otrzymać zupełnie nowe zlecenia. Jeśli, więc mamy jakieś umiejętności, które mogą przełożyć się na wykonywanie zleceń warto pomyśleć o tym modelu pracy, zwłaszcza kiedy tradycyjne metody pozyskiwania pracy coraz rzadziej przynoszą oczekiwany efekt.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD