Iść cierpliwie


(fot. fit-szarlottka.blogspot.com)

(fot. fit-szarlottka.blogspot.com)

Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca – Joseph Conrad

Każdy marzy. Marzenia są różne, jak marzyciele. Jedni mają bardziej przyziemne, inni marzą o „niebieskich migdałach”. Ale czy można iść za marzeniem? Pewnie, że można. A jak tu iść? Tak na przekór wszystkiemu i wszystkim?

Wygląda na to, że powinno się, jeśli oczekujemy jego spełnienia. Tylko, że czasem tyle kłód po drodze życie nam rzuca pod nogi, że przy kolejnej przeszkodzie już nie mamy siły jej przekroczyć. Marzenie się nie spełnia. Spływa na nas pesymizm, że marzenie, to tylko marzenie i niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Jednak wielu ludziom, upartym, zdolnym wiele poświęcić, udaje się. Czyli, jeśli uparcie się idzie za marzeniem, to się je dogoni, albo ono poczeka.

Tak myślę, że najważniejsze, to w ogóle mieć marzenia, a potem dopiero szukać drogi do ich urzeczywistnienia. Wymarzyć przecież wszystko można. Im więcej marzeń tym większy odsetek tych spełnionych. Chyba jeszcze potrzebna jest cierpliwość, zamiast rezygnacji, spełnianie może potrwać dłużej niż nasze wcześniejsze oczekiwania.

Marzenia to jak schody do nieba!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD